Güneş Panelleri Çatı Sızıntılarına Neden Olur mu

,

Güneş paneli çatı sızıntısı

Güneş Panelleri Çatı Sızıntılarına Neden Olur mu, Teorik olarak, çatınıza yüksek verimli güneş panelleri kurmak gerçek bir para tasarrufu sağlar. Ancak, bir fotovoltaik güneş enerjisi kurulumunun, tasarruflarınızı dengeleyen ikincil hasara neden olduğunu varsayalım? Örneğin, güneş panelleri takmanın çatınızın sızdırmaya başlamasına neden olduğunu varsayalım? Bu, evinizin içindeki önemli su hasarlarından bahsetmiyorum bile, pahalı onarım faturalarına yol açabilir.

Güneş panelleri kurulduktan sonra sızdıran çatılarla ilgili korku hikayeleri bulmak zor değil. Konuyu tartışan makalelerdeki yorumlar bölümlerine göz atın ve kaçınılmaz olarak, hoşnutsuz ev sahiplerinden gelen elek benzeri sızıntıların hararetli hesaplarını okuyacaksınız.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Neyse ki, bu anekdot kanıtı yanıltıcıdır. Aslında, modern güneş enerjisi teknolojisi, kurulumu halletmek için kalifiye güneş enerjisi teknisyenleri bulunduğu sürece, güneş panelli çatıların asla sızdırmaması gereken bir noktaya geldi. 

Güneş panelleri çatıya nasıl takılır?

Çatıda fotovoltaik panel kurulumu için standart yöntem, doğrudan eve , çatıdan ve aşağıdaki destek yapısına bağlanan montaj braketlerinden yararlanır .

Çatıya güneş paneli eki

Montaj işlemini kolaylaştırmak için birden fazla delik açılması gerekir, ancak delikler yüksek kaliteli silikonla doldurulur ve her türlü nemin girmesini önleyen metal yıkama ile kaplanır.Tüm prosedür oldukça basit ve anlaşılırdır ve dikkatli ve profesyonelce gerçekleştirildiği sürece nihai sonuçlar sızdırmaz olmalıdır.

Modern güneş panelleri metre kare başına ortalama 10 kg ağırlığında olduğundan, standart çatılar, büyük ölçekli kurulumları bile baskı veya zorlama olmadan destekleyecek kadar güçlüdür. Bununla birlikte, güneş enerjisi uzmanları , ekstra yükü kaldırabileceklerinden emin olmak için kurulum başlamadan önce çatıları yakından inceler .

Güneş panelleri eğimli çatılara monte edilmek üzere yapılırken, düz çatılara da kurulabilir ve bu durumlarda herhangi bir sondaj gerektirmeyebilir.

Düz bir çatıda fotovoltaik sistem

Düz bir çatıdaki güneş panelleri normalde, sisteme fazladan ağırlık katan ancak bir çatının yapısal bütünlüğünü tehlikeye atmaya neredeyse yeterli olmayan beton bloklar biçimindeki ağır balast ile yerine sabitlenir.

Güneş panelleri kurarken çatıdan su sızıntısı nasıl önlenir?

Güneş dizileri genellikle sorunsuz bir şekilde monte edilebilir. Ancak şu durumlarda sızıntı meydana gelebilir:

*Beceriksiz montajcılar istihdam edilmektedir;

*Çatı yanlış malzemelerden yapılmıştır  ;

*Çatı, kurulum sırasında zaten hasarlıdır.

*İlk problemden kaçınmak sadece ödevinizi yapmak meselesidir. Herhangi bir şirketle sözleşme yapmadan önce , iyi değerlendirmeleri olduğundan , güneş enerjisi yüklenicisinin beklenen tüm uygun sertifika ve lisansların olduğundan emin olmak için kontrol edin.

*Dürüst bir yüklenici seçtiğinizde, işlerinin arkasında duran deneyimli şirketler güneş enerjisi ekipmanının nasıl düzgün şekilde kurulacağını bildiğinden, hatalar olası değildir.

Ne yazık ki, güneş enerjisi kurulum işinde, kâr marjlarını artıracağına inanırlarsa kestirme yollara gidecek veya en iyi uygulamaları gözlemleyemeyecek olan yükseklerde uçan operatörleri var. Örneğin, bazı müteahhitler, her ikisi de kırılgan ve esnek olmayan ve delindiğinde kolayca çatlayabilen veya kırılabilen arduvaz veya ahşap kiremitlerden yapılmış çatılara güneş panelleri kuracaktır. PV panellerin neden olduğu sızdıran çatılarla ilgili korku hikayelerinin çoğu, çatıları bu kalitesiz malzemelerden yapılmış, gerekli alt yapı ürünleri kullanmakdan kaçınılmış , güneş enerjisi için kötü bir seçim olduğunu fark etmeyen ve bu gerçeği bildirmek için dürüst olmayan şirketleri seçen ev ve işyeri sahiplerini içerir.

Hasarlı çatılar, çatı kaplama uzmanları veya çatıları PV paneller için değerlendirirken aranması gereken nüansları bilen güneş enerjisi uzmanları tarafından yapılan incelemede tespit edilebilir.

Solaryuma girmeden önce mutlaka çatı onarımları için gerekli ödemeleri yapmalısınız ve 5 yıl içinde çatıyı değiştirmeniz gerektiğini biliyorsanız, panellerinizi takmadan hemen önce değiştirmelisiniz.

Eski çatı kaplaması güneş paneli montajı için uygun değildir.

Bu, güneş ışığını ertelemek anlamına gelse bile, kaçınmak istediğiniz ekstra bir masraf gibi görünebilir.

Ancak unutmayın: uygun boyutta ve profesyonelce kurulmuş bir güneş paneli dizisi, sadece 4-8 yıl içinde enerji tasarrufu yaparak kendini amorti edebilir ve o andan itibaren elde edeceğiniz enerji tasarrufu, yeni bir çatı kurma maliyetlerini hızla dengeleyecektir.

Güneş panelleri çatınızı korumaya yardımcı olabilir

Profesyonelce kurulmuş bir fotovoltaik güneş enerjisi dizisi , çatınızın görünümünü ve performansını değiştirecektir .

Paneller, hasara veya yerinden çıkmaya karşı son derece dayanıklıdır ve düzgün bir şekilde monte edilmişlerse, kasırga şiddetindeki rüzgarların bile onları kökünden sökmesi olası değildir.

Güneş panelleri çatıları koruyor

Çatınıza ek olarak, çok fazla güneş, rüzgar, yağmur, kar veya atmosferik kirliliğin uzun vadeli aşındırıcı etkilerine karşı koruma sağlayabilirler.

Bu arada, panellerin kendileri az bakım gerektiren teknolojide son noktadır. Hareketli parçaları olmadığı için , muhtemelen ihtiyaç duyacakları tek şey ara sıra bir temizlik yapmaktır ve tahmini 25-50 yıllık bir ömrü olan bir güneş enerjisi dizisi, koruyucu etkilerini, evinizi satma olasılığınız olan noktanın çok ötesinde sağlayabilir .

Ve evinizi satmaktan bahsetmişken: tam işlevli, tamamı ödenmiş bir çatı güneş enerjisi sistemi, evinizin değerini ortalama 15.000 ila 20.000 $ arasında artıracak ve güneş ışığını ek bir fayda olarak eklediğinizde alıcı bulmakta sorun yaşamayacaksınız.

.Daha fazlasını okumak için : Güneş Panellerine Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir? 

Çatı üstü güneş enerjisi kazanan bir teknolojidir

İlk masrafın ( indirimler ve vergi teşvikleri ile düşürülmesi gereken ) dışında, bir çatı güneş enerjisi PV sistemi kurmanın herhangi bir dezavantajı varsa da çok azı vardır.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Enerji tasarrufu ve artırılmış mülk değerleri sayesinde , kendisi için defalarca ödeyebilir ve azaltılmış ev hizmet maliyetlerinizi ve çevremizin iyileşmesine ve korunmasına katkınızı düşünürken sizi gülümseyerek ve mutlu bırakabilir.

Bunu kaldıracak bir çatınız varsa, çatıdaki güneş enerjisi uygulanabilir, uygun fiyatlı bir seçenektir ve onarım önerebilecek ve bakım önerebilecek nitelikli bir güneş enerjisi yüklenicisi tuttuğunuzdan emin olursanız, sızıntılara neden olacağıyla ilgili tüm korkularınızı yenebilirsiniz.

,

Güneş Panelleri Çatı Sızıntılarına Neden Olurmu

gunes-paneli-catı-akarmı.mpeg
,

Ongrid Güneş Enerji sisteminiz, SaVİNG GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ tarafından kurulursa, bu yatırımı daha da güvenli hale getirmek için; 4 yıl garantili güneş enerjisi üretimi, 3 yıl işçilik garantisi, 2 yıl sistem bakım izleme ve servis, GARANTiSİ alırsınız.

,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

,

,