cephe güneş enerji

cephe güneş enerji sistemleri ile fişini güneşe tak !

cephe ges yenilenebilir enerji kaynakları için vazgeçilmez bir alandır.

5kW, 10kW, 25kW, 50kW, 100 kW, 500kW cephe güneş enerji sistemleri,

cepheler güneş enerji sistemlerinde büyük bir gereksinimdir.

Güneş enerjisi nispeten düşük enerji yoğunluğuna sahiptir , bu nedenle elektrik ihtiyacımıza yönelik  miktarda elektrik üretmek için önemli ölçüde daha büyük alanlar gerektirir.

Modern şehirler, yüksek binalarda yaşayan yüksek yoğunluklu nüfuslarla karakterize edildiğinden, enerji talebini karşılamak için mevcut çatı alanı güneş enerjisi için yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle bina cepheleri çekici ve tamamlayıcı bir seçenek sunmaktadır.

Ülkemizde 12 Mayıs 2019 Lisansız Elektrik Üretim Yönetmeliğincede sadece Çatı ve Cephelerde uygulanan güneş enerji sistemlerine ve elektrik satışına izin verilmektedir.

Cepheler, Elektrik ihtiyaçlarımzın güneş panellerince karşılanmasına önemli bir rol oynar.

Cephelerin daha az güneş ışınımı almasına ve kentsel yerleşimin kompaktlığından daha fazla etkilenmesine rağmen , cepheler yüksek alanlara sahiptir; 4 katlı bir binada cephelerin alanı çatı alanının yaklaşık 4 katıdır . Böyle bir binanın tüm mevcut alanı güneş panelleri için kullanılmış ve komşu binalardan gelen gölgelikler çözümlenmiş olursa, toplam yıllık elektrik üretimi çatınınkinin üç katına çıkacaktır. Daha yüksek binalar için bu oran daha da artacaktır.

.

cephe güneş enerji

.

Ünal İnşaat Şirketler grubu mensubu olduğumuz diğer bir şirketimiz Ünal Grup İnşaat 25 yılı aşkın süredir Cephe Giydirme ve Cephe Çözümlerinde sektörde öncü bir firmadır ve Güneş Enerjili Cephelerimizde çözüm ortağımızdır.

https://unalgrupinsaat.com/

https://unalgrupinsaat.com/

,

Ek olarak, dikey güneş panelli  cepheler kışın nispeten daha fazla, yazın daha az ve güneşin gökyüzünde daha alçakta olduğu günün erken ve geç saatlerinde daha fazla elektrik üretecektir. Bir bina tipik olarak zıt yönlerde dört veya en az iki açık cepheye sahip olacağından, bir binanın farklı güneş enerjili cepheleri günün farklı saatlerinde maksimum güç üretecektir.

.

dış cephe güneş enerji

.

Cephelerinize uygulayacağımız güneş enerji sistemlerinde lokasyon konumunuza , yön , eğim , gölgelenme , ihtiyaç olan enerji çerçevesinde ön fizibiliteler yapıyor, cephe uygulamalarmızda ilave ısı ve ses yalıtımlı sistemler, aliminyum giydirmeli kompak uygulamalar sunuyoruz.

Böylece ısı ve ses yalıtımlı ve çok uzun yıllar elektrik üreten güneş enerjili , dekoratif , estetik bir görünümlü dış cepheye sahip olmanızı sağlıyoruz .

cephe güneş enerji

.

Güneş Enerji yenilenebilir bir enerji kaynağıdır ve CO 2 emisyonu içermez.

.

.

dış cephe güneş paneli , güneşlenme

cephe güneş enerji sistemlerinde öngürülen elektrik üretimi ve fayda hesaplamaları için ; ön taslak, maliyet, amortisman fizibiliteler yapılmalıdır.

ısı ve ses yalıtımlı uygulama smilasyonu

Cephe güneş paneli nasıl uygulanır ?

Cephe güneş panelleri nasıl uygulanır ? Cephelerde uyguladığımız projelerimizde; cepheye 90 derecelik ve ortalama 32-45 derecelik açılarla montajını gerçekleştirdiğimiz uygulamalar yanı sıra YARI IŞIK GEÇİRGEN, saydam, çift yönlü elektrik üretebilen cam güneş panelleride projeye ve ihtiyaca bağlı olarak paslanmaz uygun alt yapılarla kullanıyoruz .

cam cam güneş paneli

.

450 wh half-cut monokristal güneş panelimiz

,

,

.

Cephe güneş enerji ilk kurulum maliyeti nedir?

Cephe güneş enerji ilk kurulum maliyetleri, projenin uygulanacağı lokasyona , konuma, günlük güneşlenme katsayılarına, gölgelenme, cephede uygulanıcak güneş paneli montaj alt yapılarına, kullanılacak elektrik üretiminde kendisini kanıtlamış performans ürünlerine bağlı olmakla beraber genel bir kanı ile ortalama büyüklükde ongrid güneş enerji sistemi maliyeti, ürettiği elektriğin parasal değerinin 4-5 yıllık ederi kadardır.

,

cephe güneş paneli

.

Cephe güneş enerji sistemleri amortisman

Cephe güneş enerji sistemlerinde amortisman ; ilk kurulum maliyetinin , ürettiği elektriğin maddi değeri ile ölçülür. Elektrik tarife ücretlerinde yıllık en az %15 zam değişimlerinide ilave ettiğimizde bu süreler oldukça kısalacakdır.

Ayrıca dış cephe güneş panellerinin 25 yıllık performans garantilerine ilave 6 aylık servis ve bakım gereksinimlerine maddi risk siğortalarınıda ilave ettiğimizde amortisman süresini projeye bağlı olmakla beraber 4-5 yıl olduğunu varsaydığımızda , 4-5 yıl sonra elektrik ihtiyaç ücretlerimiz cebimizde kalıcak, elektrik satışı ile gelir elde edecek ve güneş enerjisi olmayan komşu ve rakiplerimize göre ciddi bir birden fazla kazanım elde etmiş olacağız.

dış cephe güneş enerji

.

cephe güneş paneli nasıl yapılır

.

cephe güneş enerji sistemleri

,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.

Keşif , Resmi Başvurular , Projeler, Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.