⟰ Enerjik Ev

Yıllardır yaşadığımız evlerimizde, sık sık karşılaştığımız sorunlardan olan elektrik( güneş enerji) , su ve gaz sistemlerimize, Tiny Houesemizin 2 yıllık garantisi yanı sıra 5 yıl KULLANIM GARANTİSİ veriyoruz.

Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan küçük ev akımı, ABD’de özellikle 2008 küresel ekonomik krizi döneminde insanların alternatif konut arayışlarının ardından, batı ülkelerinde de gelişmeye başlamışdır. Alternatif bir yaşam arayanların tercihi olan bu akım sayesinde, zevkinize uygun küçük evi bizden satın alarak, kamuya açık alanlar ve kendinize ait imarlı, imarsız arsa ya da bahçede yaşayabilirsiniz.

Tiny House (küçük evlerimiz) 15 metrekare ile 30 metrekare arasında,

1 Taşınabilir Enerjik Ev

Dilediğiniz yere taşınabilir, elektrik (güneş enerji) , su, gaz ihtiyaçları karşılanmış, plakalı romörk, tekerlekli şase üzerine kurulmuş evlerimizdir.

2 Gezen Enerjik Ev

Projeli, Karavan Ruhsatlı ,plakalı, çekilebilir, trafiğe çıkabilir elektrik (güneş enerji) , su, gaz ihtiyaçları karşılanmış, tekerlekli şase üzerine kurulmuş karavan evlerimizdir.

,

Genel itabari ile;

ortama genişlik 2.30cm ve yerden yükseklik 4.00cm , boy olarak uzunluk 6-7-8-9-10 m dir.

enerjik-ev.jpeg
,

amerikan siding veya ahşap görünümlü betopan dış cephe kaplası, arasında 5cm taş yünü ses ısı izalosyonlu, kontra veya plastik iç/tavan kaplamalı demir şase ve galvanız direkli kargas olarak imal ediyoruz.

enerjik-ev.jpeg
,

– yatak odası tavanında gökyüzünü seyredebilir cam pencere,

,

Güneş panelli cam tavan,

Tiny Housemizin, içerisinde , köşe koltuk takımı, yatak şömine, mutfak evye ve dolabı, klozet, banyo dolabı, duş, saklama dolapları yanı sıra tv, güvenlik, kamera, wi-fi ve akıllı ev yönetimine ait opsiyonelli uygulamalarımız bulunmaktadır.

,

Şubat 2023 Fiyatlarımız,

UZUNLUKAKSKRİKOÖN TEKERGEZEN  ENERJİK EV  FİYATITAŞINABİLİR ENERJİK EV  FİYATI
6mt241545.000 ₺312.000 ₺
7mt241605.000 ₺352.000 ₺
8mt241670.000 ₺405.000 ₺
9mt241740.000 ₺470.000 ₺
10mt241840.000 ₺545.500 ₺
,
enerjik-ev.jpeg
,

standart donanımlar :

*mutfak evye ve dolabı, klozet, banyo dolabı, duş, saklama dolapları

*Günlük 1250W güneş enerjili elektrik üretimi (aydınlatma, hidrofor, telefon şarj, tv, laptop,buzdolabı ihtiyaçları)

*105 litre temiz ve gri su deposu , hidrofor ve tesisatları

*Şofben sıcak su tesisatı

*LPG gaz tesisatı ve güvenlik cihazları

*Dışarıdan elektrik ve şebeke suyu bağlantısı

*2 li ocak

*Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, klima, fırın, televizyon, depolama alanı, koltuk, yatak, banyo gibi kişiye özel tasarlıyoruz. Elektronik cihazlar ve mobilyalar fiyata dahil değildir.

opsiyonel donanımlar :

*uzaktan kontrol, wi-fi, kamera, alarm sistemleri

*şömine

*yatak odası tavanında gökyüzünü seyredebilir cam pencere

*vebasto ısıtma sistemi

*3kW, 5 kW depolama kapasiteli , güneş enerji sistemi

*çekici araç alternatörü , jeneratör takviyeli enerji sistemi

*yapay zeka google/tuya asistan

* uydu – usb ıp tv kanalları

* projeksiyon perde sinema sistemi

*GPRS sistemi

* su arıtım sistemleri

enerjik-ev.jpeg
,
,

*Hobi Bahçeleri

*İmarsız Araziler

*Turizm Alanları

,
enerjik-ev.jpeg
,


-Evinizi Yapı İzni olmayan her yerde rahatça kullanabilirsiniz.

Teslimat süresi projeye bağlı 15 iş günüdür.

,

-model ALP

,

.

📞WhatsApp BİZE MESAJ GÖNDER ←←

https://youtube.com/shorts/T3mcm7yp1TI?si=BInjY3bqoffZQPS9

,

model ASLAN

,

📞WhatsApp BİZE MESAJ GÖNDER ←←

,
enerjik-ev.jpeg
enerjik-ev.jpeg
enerjik-ev.jpeg
TAŞINABİLİR ENERJİK EV
GEZEN ENERJİK EV

,

,

,

,

teşhirlerimizi görmek için bizi ziyaret edebilirsiniz. –     maps 📌 :  ‘ fişini güneşe tak ‘

,

📞WhatsApp BİZE MESAJ GÖNDER ←←

,

ENERJİK EV SIKÇA SORULAN SORULAR :

Tiny House Römork Nedir?

Karayolları Trafik Yönetmeliği ölçelerinde, bir veya daha fazla karkas ile beraber üst katmanların yapılarını taşımaya yarayan tekerlekli araçlara denir. Bu ürünler tekne gibi bir çok önemli alanda kullanılan römorkler gibi ruhsatlıdırlar. Ruhsatlı olmanın yanı sıra plakaları da mevcuttur.

Tiny house ruhsat ister mi?

Tekerlekli Tiny House; Karayolları Trafik Yönetmeliği kapsamında olup, tip onay belgesi bulunan, plakalı ve ruhsatlı olarak yasal bakımdan “Çekme Karavan” niteliğindedir. Ayrıca İmar Kanunu bakımından bir izin-ruhsat alınması gerektirmez. İmarlı bir arsaya ya da tarla vasıflı bir araziye konulabilir.

Tarlaya sabit tiny house yapılır mı? İMAR OLMAYAN YERE TİNY HOUSE YAPILIR MI?

Tiny House için herhangi bir imar izni gerekmemektedir. O2-Tip Onay Belgesi şartı vardır. O2-Tip Onay Belgeli Tiny House’u tarla ya da imarlı arsa statüsündeki bir yere koyabilirsiniz.

İmarsız araziler için nasıl bir ürün uygundur?

Küçük evler ismi altında üretilmiş olan tiny house evlerinin(enerjik ev), römorklu olanları imarsiz araziler için bile olsa belediye ve il özel idarelerlerden izin almanıza gerek yoktur.

Tiny house ruhsat ister mi?

Tekerlekli Tiny House; Karayolları Trafik Yönetmeliği kapsamında olup, tip onay belgesi bulunan, plakalı ve ruhsatlı olarak yasal bakımdan “Çekme Karavan” niteliğindedir. Ayrıca İmar Kanunu bakımından bir izin-ruhsat alınması gerektirmez. İmarlı bir arsaya ya da tarla vasıflı bir araziye konulabilir.

Tiny house kaçak yapıya girer mi?

İmarsız tarlalar dahil herhangi bir alana tiny house konabilir. Tiny house için imar gerekmez. Tekerlekli olduğu için çekme karavan statüsündedir.

Tiny house almak mantıklı mı?

Tiny house‘da yaşamak sade ve tasarruflu bir yaşam sürdürmek için avantajlı çözümlerden biridir. Büyük evlerin getirdiği maliyet, bakım ve ısınma sorunları gibi pek çok etken göz önüne alındığında taşınabilir küçük evlerde yaşam son derece ekonomik kabul edilir.

Tiny house kaç yıl kullanılır?

Tiny house ömrü, kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak 30-50 yıl arasında değişebilir.

Tiny house sürekli yaşanır mı?

Mühendis ve mimarlarımız tarafından büyük bir hassasiyetle tasarlanan evlerimizde dört mevsim yaşam sürdürmek mümkündür. Tiny house ev modelleri her türlü hava koşuluna uygun bir şekilde izole edilmektedir. Evlerin içinde nem ve rutubet oluşmaz.

Tiny house elektrik alınır mı?

Tiny house’larda elektrik bağlantısı, şebeke elektriğine veya güneş panelleri, rüzgar türbinleri veya jeneratörler gibi alternatif enerji kaynaklarına bağlanarak yapılabilir.

Tiny house u nereye koyabiliriz?

Tinyhouse tekerlekli bir ürün olduğu için karayolu kanununa uygun şekilde 3.şahısların mülkiyet hakkını koruyacak şekilde istediğiniz her alana koyabilirsiniz, imar izni gerektirmez, yapı ruhsatı ihtiyacı yoktur.

Tiny house da kışın kalınır mı?

Tiny House’da Kışın Kalınır mı? Tiny house otelleri, dört mevsim yaşam için uygun olarak tasarlanmıştır. Yaz kış, tüm hava koşullarına dayanıklıdır. Kışın soğuğa karşı kullanım için; soba, şömine, klima ve güneş paneli mevcuttur.

Tiny house kredi çıkar mi?

TinyHouse kredisi adı altında bankalar tarafından verilmekte olan bir kredi bulunmuyor. Ancak bireysel ihtiyaç kredilerini kullanarak çok sayıda insan bu tür finansal hizmetlerden faydalanabiliyor

Tapulu tarlaya konteyner koymak yasak mı?

Kanun kapsamında konteyner ev taşınabilir nitelikte olsa da tanım içerisinde muvakkat (geçici) yapı sınıfına giriyor. Bu nedenle bahçenize, arsanıza veya kendi mülkünüz olan tarlaya konteyner ev koymadan önce gerekli izinler için ilgili mercilere başvurmanız gerekiyor

Bungalov ev için ruhsat gerekir mi?

Bungalovu önemli kılan en önemli özelliği yapı ruhsatına gerek olmayışıdır. Tekerlekli, plakalı ve yere sabit olmayacak şekilde toprağınıza bungalov inşa edebilirsiniz. Bungalov için yapı ruhsatı gerekmiyor ancak elektrik ve su aboneliği almak istiyorsanız mecburen yapı ruhsatı almanız gerekmektedir.

Tiny house un vergisi ne kadar?

Tiny House‘lar motorsuz taşıt statüsündedir. Bundan dolayı ne motorlu taşıtla vergisi ne de emlak vergisi ödemeniz gerekmez.

,
,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

,