Güneş Panellerine Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

,

Güneş Panellerine Sahip Olmanın Faydaları

Gunes-Panellerine-Sahip-Olmanın-Faydaları.mpeg

.

Güneş Panellerine Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

gunes-enerjili-ev.jpeg

Bu gezegendeki yaşam güneşin gücüne bağlıdır: güneşe çok yakın ve çok sıcak olacağı için yaşam mümkün olmazdı; biraz daha uzakta olsaydı, ışınları bitkilerin, ekinlerin ve diğer pek çok şeyin büyümek için dayandığı fotosentez süreçlerini desteklemek için gezegenimize ulaşmamış olurdu .

Ancak, enerji üretmek de dahil olmak üzere, doğal dünyanın ötesinde çeşitli şeyler için güneş enerjisinin nasıl kullanılabileceğini uzun zamandır anlıyoruz. Teknoloji, güneşin evlerimizdeki ve işimizdeki günlük faaliyetlere güç vermesinin farklı yollarını keşfetmemize izin verdi.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Güneş enerjisinin pek çok türü olsa da belki de en çok tanınanı güneş panelleridir. Güneş panelleri, elektrik üretmek veya ısıtmak için bir enerji kaynağı olarak güneş ışınlarını emmek üzere tasarlanmış panellerdir.

Bugün çatılarda ve balkonlarda, hatta kırsal kesimdeki geniş alanlarda bile güneş panellerini kolayca tanımlayabilirsiniz. Bazıları, Walt Disney World’ün birkaç yıl önce tanıttığı ve Mickey Mouse’un kafasına benzeyen 22 dönümlük güneş enerjisi çiftliği gibi oldukça ayrıntılı tasarımlara sahiptir.

Güneş panelleri ile elektrik üretimi

Güneş panelleri elektrik üretmek için güneş ışığına ihtiyaç duyar. Bunu, protonlar ve elektronlar arasında elektronların atomlardan kurtulmasına ve elektrik üretmesine izin veren bir reaksiyon oluşturarak yaparlar. Her güneş paneli, fotovoltaik hücreler adı verilen daha küçük birimlerden oluşur. Her bir fotovoltaik hücre, genellikle silikon olmak üzere iki kat yarı iletken malzemeden oluşur.

Fotovoltaik hücrelerin çalışması için, zıt yükler ayrıldığında ortaya çıkan bir elektrik alanı oluşturması gerekir. Bunu başarmak için üreticiler, pozitif veya negatif bir yük oluşturmak için silikonu diğer malzemelerle birleştirir.

Bir fotovoltaik hücrenin üst silikon tabakasına fosfor eklenmesi negatif bir yük oluştururken, diğer silikon tabakasına bor eklenmesi pozitif bir yük oluşturur.

Güneş pillerinin yakın çekimi
gunes-hucresi.jpeg

Böylece güneş ışığının protonları hücreye çarptığında elektronları serbest bırakır ve elektrik alanı bu elektronu silikon bağlantısından dışarı iter. Hücrenin yanlarında bulunan metal iletken plakalar elektronları toplar ve tellere aktarır. Bu noktada, elektronlar diğer herhangi bir elektrik kaynağında olduğu gibi akabilir.

Ve bu teknolojik başarı yeterli değilse, güneş panellerine sahip olmanın da sayısız faydası var!

  • Stanford Üniversitesi’ndeki akademisyenler tarafından yapılan araştırmalar, yenilenebilir enerjinin (güneş ve rüzgar enerjisinin birleşimi) kullanılmasının “yılda 2,5 milyon ila 3 milyon hayat kurtarabileceğini ve aynı zamanda küresel ısınmayı durdurabileceğini, hava ve su kirliliğini azaltabileceğini” vurguladı.
    • Diğer araştırmacılar , kötü sağlığın maliyeti ve kirlilik nedeniyle çevreye verilen zarar gibi faktörler göz önüne alındığında, yenilenebilir enerjiye geçişin 2030 yılına kadar yılda 740 milyar dolara kadar tasarruf sağlayabileceği sonucuna vardılar.

Kulağa kurgu gibi geliyor, ancak güneş enerjisinin bu faydaları gerçektir ve yenilenebilir enerjiyi norm haline getirerek bunları deneyimlemeye başlayabiliriz.

Evinize güneş panelleri kurmanın avantajları

İlk olarak, güneş panellerinin kullanımının bize yardımcı olabileceği açık çevresel faydalar vardır. Birincisi, güneş enerjisi dahil tüm yenilenebilir enerjilerin iklim değişikliğine karşı mücadelede önemli bir müttefik olmasıdır.

1 Sera gazı emisyonu yok

Endüstriyel süreçler ve ulaşım gibi faaliyetlerimiz tarafından üretilen CO2 gibi sera gazı emisyonları, iklim değişikliğine en büyük katkıda bulunanlar arasındadır . Enerji ihtiyaçlarımıza güç sağlamak için fosil yakıtların kullanılması çevremiz için ciddi sonuçlar doğursa da, güneş enerjisi değildir.

Başka bir deyişle, güneş enerjisi üretmek için güneş panelleri tek bir karbon dioksit atomu salmaz.

Ancak birçoğu , güneş panellerinin üretiminde çevresel ve kaynak etkileri olduğunu iddia ediyor . Bu elbette doğrudur. Ancak, fosil yakıtların kullanıldığı geleneksel enerji kaynaklarına kıyasla güneş panellerinin genel çevresel ayak izine ve yaşam döngüsü değerlendirmesine baktığımızda, güneş panellerinin gezegenin etkisinin çok küçük bir kısmına neden olmadığı açıktır.

Örneğin, bir şirketin güneş panelleri, fosil yakıtlı enerji santrallerininkinden yüzde 95 daha düşük olan, birim enerji üretimi başına karbon ayak izine sahiptir .

2 Hava kirliliği yok

Güneş enerjisinin bir dizi solunum yolu hastalığına neden olabilecek herhangi bir hava kirleticisi yaymadığı gerçeğiyle bağlantılı açık sağlık yararları da vardır.

Daha fazlası : Güneş Enerjisinin Sağlık ve Çevresel Faydaları Nelerdir?

3 Hızlı yatırım getirisi

İlk fayda, güneş panelleri kullanmanın yalnızca elektrik faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlaması değil, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve devlet desteği nedeniyle güneş paneli satın alma fiyatlarının giderek daha rekabetçi hale gelmesidir.

İlginç gerçek:
Pratik açıdan, ABD’deki araştırmalar, güneş panellerinin birçok ev için aylık 100 doların çok üzerinde tasarruf sağlayabileceğini gösteriyor. 20 yıl içinde bu, 30.000 doların üzerinde bir rakama karşılık gelir  Bu kesinlikle çok etkileyici bir rakam!

Bu, birkaç yıl içinde yatırımınızın geri dönüşünü göreceğiniz anlamına gelir!

Daha fazla okuma: güneş enerji panellerinin amortisman süresi nasıl hesaplanır

4 Kolay bakım

Üstelik güneş enerjisi sistemleri çok fazla bakım gerektirmez. En önemli şey, onları yılda birkaç kez temizleyerek nispeten temiz tutmaktır .

Temiz güneş panelleri daha iyi verime sahiptir
panel-temizligi.jpeg

5 Uzun vadeli garanti ve basit kurulum süreci

Güvenilir üreticilerin güneş panelleri de 20-25 yıl garantilidir. Bir güneş panelinin montajı nispeten basittir ve hareketli parça olmadığı için çok az aşınma ve yıpranma olur.

6 Profesyonel hizmetlerin iyi mevcudiyeti

Evinizde veya iş yerinizde elektrik sağlayıcı şirketleri değiştirmek zor olabilirken, kaliteli güneş panelleri bulmanıza yardımcı olacak bir şirket seçmek zor değildir. Yalnızca ABD, Avrupa ve Asya’da çok sayıda üretici olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin için en iyi seçeneklerin neler olduğu konusunda size tavsiyelerde bulunabilecek bir dizi özel danışmanlık hizmetlerimizde vardır.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

,

,

Evde, işyerinizde güneş enerjisi kullanımı konusunda bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabiliriz.

.

7 Uygulaması kolay

Güneş panelleri ile özellikle iyi olan şey, jeotermal veya rüzgar gibi diğer yenilenebilir enerji türlerinin aksine , çoğu ev veya apartman binasına kurulabilmeleridir.

Bunun nedeni, güneş panellerinin kendilerinin daha küçük veya daha büyük alanlara uyacak şekilde uyarlanabilmesidir. Bununla birlikte, daha büyük alanlar, güneş enerjisi potansiyelinizi en üst düzeye çıkaran daha fazla güneş panelinin kurulabileceği anlamına gelir.

Güneş enerjisi teknolojisi ilerliyor ve artık ağır güneş panelleri yerine tüketiciler bu panelleri doğrudan çatılarına kurabilirken, daha büyük iş binaları da cephe dış duvarlarına dahil edebilir.

Güneşin gücünü enerjiye dönüştürmenin bir yolu olarak güneş enerjisi ve güneş panelleri durumu o kadar güçlüdür ki, aşağıdaki alıntıyı yapan Thomas Edison’un gözlemlerinden bile kaçamamıştır:

Paramı güneşe ve güneş enerjisine yatırırdım. Ne bir güç kaynağı! Umarım bununla başa çıkmadan önce kömür ve petrolün bitmesini beklemek zorunda kalmayız.

— Thomas Edison

*

• Son olarak, güneş enerjili evinizi satmak ve kredinizi, kiralamanızı veya tesis sözleşmenizi yeni sahibine devretmek artık hiç olmadığı kadar kolay. Güneş enerjisi şirketleri, bu mülkiyet transferlerini yönetmek ve yeni ve eski sahipler arasında hizmet değiştirmek için uzman ekiplere sahiptir.
.
Güneş enerjili evinizi satarken, güneş enerjisinin avantajlarına aşina olan ve olası alıcılara finansal faydalarını ifade edebilecek bir emlakçı bulmayı düşünün. Güneş panellerinin elektrik faturalarınızda ne kadar tasarruf sağladığını ve yıllık kazancını emlakçı ile paylaşmalı, panellerin beklenen kalan yaşam döngüsü ve rutin bakımları hakkında onları bilgilendirmelisiniz. Emlakçının sahip olduğu daha fazla bilgi, faydaları tartışmak için daha iyi hazırlanmış olacaktır.
.
Sürekli artan oranlar için ödeme yapmak yerine aanında elektrik tasarrufu yapmaya başlayabilir ve sabit enerji maliyetlerini güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, PV panellerin maliyeti yükselmeden önce, pazara en düşük fiyat noktasından girmiş olursunuz.
Kısa sürede harekete geçmek, sınırlı süreli devlet teşviklerinden hala kullanılabilirken yararlanmak anlamına gelir. Ve gelecekte mülkü elinde tutmayı veya satmayı düşünseniz de, evinizin değerine on binlerce dolar ekliyorsunuz.
Sonuç olarak, kısa sürede harekete geçmenin faydaları, zaman içinde donanımdaki mütevazı maliyet düşüşlerinden çok daha ağır basacaktır (ki bu muhtemelen tarifelerdeki uzun süreli artışlarla ortadan kaldırılacaktır). Şimdi harekete geçerek, güneş fotovoltaik sistemlerinin maliyetini azaltmak için onlarca yıllık çabaların meyvelerini toplayabilir ve uygun devlet teşviklerini hala varken kullanabilir, ailenizin kârlılığını artırabilir ve en değerli varlığınızın değerini güçlendirebilirsiniz.

.

Güneş paneli teknolojisi: 2019’daki yenilikler neler?

Son birkaç yılda yeni keşifler ve yeni gelişmeler güneş enerjisi manzarasını değiştirdikçe işler değişti.

Güneş enerjisi endüstrisindeki en büyük genel iyileştirmeler, temiz yenilenebilir enerjiden yararlanan uygulamaların artmasıdır. Başka bir deyişle, güneş panelleri basit “çatıdaki ev elektriği” düzenlemesinin çok ötesine geçti ve artık dünyanın pek çok farklı bölgesinde bulunabiliyor.

Artık sadece temiz enerji değil, aynı zamanda taşınabilir ve merkezi enerji üretiminin çalışmadığı uzak bölgelerde kullanılabilecek bir enerji kaynağı söz konusu . Elektrikli ekipman, savaştan zarar görmüş veya doğal afetlerin harap ettiği yerlerde hala çalışabilir.

Ayrıca, daha ince ve daha esnek panellere yol açan yeni malzemelerle bir dizi teknolojik gelişme olmuştur. Güneş panellerinin standart yapısı onlarca yıldır aynı ve sonunda uzun süredir devam eden silikon hücre tasarımını yeni bir alana taşıyor.

Enerji Depolamadaki Gelişmeler

Panellerin kendileri güneş enerjisi denkleminin sadece yarısıdır. Üretilen elektriği tutmak ve boşaltmak için pil kapasitesi, verimli ve etkili bir güneş enerjisi sistemi için hayati önem taşır.

Piller nasıl gelişiyor?

Tesla, elektrikli otomobillerinin yeteneklerini zorlarken pil geliştirmede ön saflarda yer alan şirketlerden biridir. Ancak araç uygulamaları Tesla‘nın vizyonunun yalnızca bir parçası.

Powerwall’ları, bir güneş paneli sistemine sorunsuz bir şekilde bağlanan bir lityum iyon sistemidir. Geleneksel kurşun asitli ürünlerden daha küçük, daha hafif ve çok daha uzun bir ömre sahiptir. Kurulum ayrıntılarına bağlı olarak, maliyet nispeten benzerdir, bu nedenle konut kullanımı için erişilemeyecek kadar pahalı değildir.

Lityum iyon piller, doğru yönde atılmış bir adımdır ve yıllardır telefonlarımıza ve cep telefonlarımıza güç sağladıkları için bunlara genel olarak aşinayız. Ancak başka bir yaklaşım, lityum yerine daha bol ve daha az toksik sodyum iyonları kullanan şarj edilebilir piller oluşturmaktır.

Yakın gelecekte güneş enerjisi sistemlerinde kullanılabilecek sodyum bazlı aküler bulacaksınız, bu da çok daha düşük maliyetler anlamına geliyor.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Yeni Güneş Uygulamaları

Bazı yeni uygulamalar tasarımdan çok yerleştirme ile ilgilidir ve büyük yüzer güneş enerjisi çiftlikleri bunun bir örneğidir. Büyük açık su kütleleri sadece “boşa harcanmış” alanlardır ve bazı PV projeleri bu kullanılmayan potansiyelden yararlanmaya çalışmaktadır.

Yüzer panelli en büyük proje, Japonya’daki Yamakura baraj rezervuarının yüzeyinde 50.000 panel ile 2018’de tamamlanacak. Bu kurulum 5.000 ev için yeterli güç üretmelidir. Bu, normal arazi projelerine kıyasla çok büyük değil, ancak yeni alanlarda gelişmek için kullanılabilecek güneş enerjisi yerleşiminin yeni bir yönünü temsil ediyor.

Yeni güneş enerjisi projeleri için mevcut alanın kullanılmasına benzer bir örnekte, enerji üretimi için yolları ve kaldırımları hizalamak için dayanıklı PV paneller kullanılıyor. Bu türden ilk proje 2016’da Fransa’da açıldı ve ABD’deki ikonik Route 66 da ünlü yolun bir bölümü boyunca yeni güneş kaldırımları ile bir test denemesinin parçası.

Bu uygulamanın küçük ölçekli versiyonları, ışıklarına güç sağlamak için yaya geçitleri boyunca kullanılır, ancak daha büyük kurulumlar diğer kullanımlar için de güç üretebilir.

Güneş enerjili farlar
solar-sokak-lambası.jpeg

Yelpazenin bu ağır hizmet tipi dayanıklı panellerin diğer ucunda, son derece çok yönlü esnek PV panelleri olarak geliştirilmekte olan daha ince ve daha ince versiyonlar yer almaktadır. Gerçek kumaşa yakın ince fotovoltaik liflerdeki yeni gelişmeler, güneş enerjisi için yepyeni bir alan yaratıyor.

Bir pencereden gelen güneş ışığını toplayabilen perdeler veya kendi gücünü yaratan çadırlar, kumaş oluşturulduktan sonra uygulanması kolay olacak iki uygulamadır. Giysi parçaları bile kullanılabilir. Bu teknoloji şu anda geliştirilme aşamasındadır ve yeni gelişmelerin hemen köşede olacağından emin olabilirsiniz.

Görüldüğü gibi 2022, birçok yeniliğin devam ettiği güneş enerjisinde heyecan verici bir yıl olacak.

Daha fazlası: Güneş Enerjisi Artıları ve Eksileri

,

Ongrid Güneş Enerji sisteminiz, SaVİNG GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ tarafından kurulursa, bu yatırımı daha da güvenli hale getirmek için; 4 yıl garantili güneş enerjisi üretimi, 3 yıl işçilik garantisi, 2 yıl sistem bakım izleme ve servis, GARANTiSİ alırsınız.

,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

,