GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİKTEN NASIL TASARRUF YAPARIM ?

güneş enerjisi ile elektrikten nasıl tasarruf yaparım sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Yerel şebekeden aldığımız elektrikten bir kısım kullanım tasarrufları yapabiliriz.

Ampulleri Gereksiz Yere Açık Bırakmayın

Kullanmadığınız Elektronik Eşyanın Fişini Prizden Çekin

Enerji Tasarruflu Ampulleri Tercih Edin

Yeni Beyaz Eşya Alırken Enerji Sınıfına Dikkat Edin

Elektrik ihtiyaçlarınızı elektrik fiyatlarının daha ucuz olduğu gece zamanları gibi zaman/ fiyat aralığına dikkat ederek bir nevi enerji yönetimi yaparak kullanın

Mümkünse Bütçeniz Ölçüsünde Güneş Enerjisinden Yararlanın

.

.

.

Ulaşabildiğimiz en çok elektrik üretebilen güneş panellerini, inverter, birleşim ve dağıtım ürünlerini satın aksak dahi güneş enerjisinin en önemli ve ilk basamağı mühendislik ihtiyaca , lokasyon konumuna yönelik tasarımdır.

Güneş panelleri, konuma, mevsime, eğime, anlık hava durumuna, sıcaklığa, ürün kalitesine … v.b. bağlı orak anlık (üretim anında) farklı elektrik üretir.

Anında üretilen elektriği kullanarak tasarruf yapmaya çalışmak ; anlık olarak üretim ve tüketim dengesinin ayarlanabilir olmasının neredeyse imkansız olması , üretilen % 80 yakın enerjinin kaybolması gibi nedenlerle güneş enerjisinden sağlıyacağımız fayda oranının %20-30 lara düşürmektedir ve ülkemizde örnekleri oldukça yaygındır.

Güneş enerjisi elektrik üretiminden tam anlamıyla faylanabilmek için değişken ve damlama, terleme gibi bu ürettiğimiz elektriği akü veya şebekemizde biriktirerek kullanmamız gerekmektedir.

Şebeke elektriğinin var olduğu ve tasarruf amaçlı güneş enerji sistemleri çözümlerimizi kurulum maliyeti olarak sıraladığımızda ;

,

1- DÜŞÜK BÜTÇELİ BALKON SOLAR sayfamız için tıklayınız.

2- ORTA BÜTÇELİ Ongrid Güneş Enerji Sistemleri sayfamız için tıklayınız.

3- YÜKSEK BÜTÇELİ Hibrit Güneş Enerji Sistemleri sayfamızı için tıklayınız.

,
,

DÜŞÜK BÜTÇELİ SOLAR TASARRUF YÖNTEMLERİ

BALKON SOLAR (şebeke ile tüketim paylaşımı yapılmış, akülü)

Günlük hayatımızda elektrik ihtiyaçlarımız yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi %29 oranında aydınlatma , %28 oranında buzdolabı, %9 oranında televizyon ve internet modemi gibi tüketimlerimizi yerel şebekeden ayırarak balkon, cephe, güneşlik, teras veya çatımıza kuracağımız güneş enerji sistemi ile %68 lik bir tasarruf yani 100 tl lik elektrik faturamızın 32 tl ye düşmesini sağlayabiliriz.

Aynı zamanda kendimize ait kesintisiz bir elektrik kaynağı sahibi olmuş oluruz.

Şimdi mevcut elektrik tesisatımızda küçük revizyonlarla hangi elektrik ihtiyaçlarımız için ne kadarlık bir güneş enerji bütçesine ihtiyacımızın olucağını birlikde inceleyelim.

tablodaki fiyatlar usd bazlıdır. güncel fiyat sorunuz.

Sistemlerimiz anahtar teslim olup, monokristal güneş panelleri, LiFePO4 akü, mppt şarj kontrol, tam sinüs inverter, 220V akü şarj cihazı ve güvenlik öncelikli diğer sistem bileşenlerinden oluşmaktadır.

BALKON SOLAR →→ 🔗 sayfamızı inceleyebilirsiniz.

,

GÜNCEL SİSTEM, FİYAT ve FAYDALAR İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

📞WhatsApp BİZE MESAJ GÖNDER ←←

.
.

ORTA BÜTÇELİ SOLAR TASARRUF YÖNTEMLERİ

Ongid Güneş Enerji Sistemleri ( şebeke alış-satış)

Orta bütçeli güneş enerji sistemlerimiz; yerel şebekeyi akü gibi kullandığımız, aküsüz ve şebekeye elektrik satdığımız , iyi bir enerji yönetimi ile kullandığımız, güneş panellerinin eksik elektrik üretimini şebekeden karşıladığımız, şebekeye elektrik sattığımız, şebekeyi destek olarak kullandığımız ongrid güneş enerji sistemidir.

Elektrik faturamızda tasarruf planladığımız oranda seçim yapabiliriz. Düşük Bütçeli Solar Tasarruf Yöntemlerinde olduğu gibi güneş enerjisiyle elektrik ihtiyaçlarını karşılayacağımız cihazlarımızın günlük güç tüketimi hesaplarına gerek yoktur.

,

.

Kullandığımız ürünlerin elektrik üretebilme kalitesi ve tasarım özelliklerine göre fayda sağlarız. Aynı mevsimde , aynı anda, aynı eğimde, aynı yönde, aynı sıcaklıkda , tüm aynı şartlarda çok farklı fayda oranları sağlamak mümkündür.

Şimdi ongrid kampanya tablomuzu inceleyebiliriz.

.

.

.

1KW – 25 KW KAMPANYA →→ 🔗 sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.
.
,

YÜKSEK BÜTÇELİ AKÜLÜ SOLAR TASARRUF YÖNTEMLERİ

Hibrit Güneş Enerji Sistemleri (şebeke destekli akü depolamalı ges ) →→ 🔗

Yine şebekeden aldığımız elektrik faturalarında tasarruf için , güneş panellerinin eksik ürettiği elektriği öncelikli akümüzden ve daha sonra şebekeden destekleyen akülü ongrid güneş enerji sistemleridir.

Gündüz güneş panellerinden ürettiğimiz ihtiyaç fazlası elektrikle akülerimizi doldurur , güneşin olmadığı veya yetersiz olduğu zamanlarda öncelikle akümüzdeki enerjimizi kullanır yetersiz kaldığı zamanlarda şebekeden destek alırız. Böylece panellerde ürettiğimiz fazla elektriğin boşa gitmesini önler aynı zamanda şebekeye satış , şebekeden çekiş mahsuplaşma gibi prosüdürlerle gelir elde etmiş oluruz.

Akülü sisteminizle ister şebeke elektriği olsun veya olmasın enerji kesintisi yaşamamış olur, enerji bağımsızlılığımızı elde etmiş oluruz.

,

.

.

.

.

.

.

.

.

.

YÜKSEK BÜTÇELİ AKÜLÜ SOLAR TASARRUF YÖNTEMLERİ ( hibrit güneş enerji sistemleri ) kurulum maliyetleri ongrid güneş enerji sistemlerine , hibrit inverterler, buckup, bataryalar (akü) eklenmesi sebebiyle, sistem kapasitesine paralel daha yüksekdir. Güncel fiyat sorunuz.

,

– 🔋 Hibrit Güneş Enerji Sistemleri (şebeke destekli akü depolamalı ges ) →→ 🔗 sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.

.

.

,

Şimdi Güneş Paneli Almalı mıyım yoksa Beklemeli miyim ?→→ 🔗

,

BALKON SOLAR →→ 🔗

– ⚡ 1 kW – 25 kW ongrid güneş enerji sistemleri KAMPANYA →→ 🔗

,

⚡ ⚡ işyerleri güneş enerji sistemleri →→ 🔗

,

– ⚡ ⚡ fabrika güneş enerji sistemleri (endüstriyel çatılar) →→ 🔗

,

– 🔋 Hibrit Güneş Enerji Sistemleri (şebeke destekli akü depolamalı ges ) →→ 🔗

.

En az hangi ısıtıcı elektrik harcar

https://www.youtube.com/watch?v=Bdd1TebzBso
,

EN ÇOK ELEKTRİK TÜKETEN CİHAZ HANGİSİ? 

https://www.youtube.com/watch?v=k0MCQKgfzJU
,

NE KADAR ELEKTRİK TÜKETİYOR?

https://www.youtube.com/watch?v=IUzaZpe-5fA
,
,

.

📞WhatsApp BİZE MESAJ GÖNDER ←←

,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

fişini güneşe tak

,

güneş enerjisi ile elektrikten nasıl tasarruf yaparım, elektrikten tasarruf, elektrik faturasından tasarruf, elektrik parasını azaltma, güneş paneli, elektriği güneşden karşılama, tasarruf, elektrik faturası, güneş enerji ile elektrik faturasını ödeme, elektrik satış, elektrik üretmek, lisansız elektrik üretimi, cephe güneş enerji, çatı güneş enerji, dış cephe güneş enerji, cephe güneş paneli, dış cephe güneş paneli, apartman elektrik faturası, apartman elektrik gideri, kat mülkiyeti elektrik, ortak alanlar elektrik faturası, pergola güneş paneli, pergola güneş enerji, tente güneş paneli, tente güneş enerji, monokristal güneş paneli, 10 kW güneş enerji kurulum maliyeti, 25 kW güneş enerji kurulum maliyeti, balkonda güneş enerji, balkonda güneş paneli, teras güneş paneli, kış bahçesi güneş paneli, ongrid güneş enerji, ongrid, offgrid güneş enerji, offgrid. jel akü, lifepo4, mppt, şarj kontrol cihazı, monopanel ne kadar iyi, hangi güneş paneli, hibrit güneş enerji, solar, solar enerji