kademeli elektrik tarifesi nedir

Elektrik Zammı Ne Kadar?2022 ve kademeli tarife sistemi nedir sorusu kademeli elektrik tarifesi nedir ? açıklayacağız,

elektriğe zam, fişini güneşe tak, Elektriğe yüzde kaç zam geldi 2022?, fişini güneşe tak, Elektrik Zammı Ne Kadar?, fişini güneşe tak, Elektrik Zammı Ne Kadar? 2022, fişini güneşe tak, Elektriğe yüzde kaç zam geldi 2022?, fişini güneşe tak, Elektrik zammı ne kadar 2022?, fişini güneşe tak, Elektrik fiyatları ne kadar arttı?, fişini güneşe tak, 1 kw elektrik kaç TL 2022?, fişini güneşe tak, Elektriğe büyük zam

2022 de elektriğe büyük zam geldi. EPDK kararıyla elektrik faturalarında kademeli tarife sistemine geçildi. Faturalara yüzde 50 ile yüzde 125 arası zam yapıldı.

Tarifelerde yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane aboneleri için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

1 Eylül 2022 tarihinden itibaren mesken aboneleri için aylık 240 kWhe kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat 1,730 TL/ kWh, aylık tüketimlerin 240 kWhın üstündeki kısmı için ise 2,624 TL/ kWh olarak uygulanacaktır.

Elektrik faturalarında kademeli tarife sistemi nedir?

Elektrik faturalarında kademeli tarife sistemi nedir sorusunu Kademeli elektrik tarifesi sisteminde mesken abonelikleri için 240 kWh aylık kademe sınırı belirlendiği ve bu kademenin günlük 8 kWh elektrik tüketimini aşmadığımız sürece 1,730 TL/ kWh olarak fiyatlandırılacakdır. Günlük 8 kWh ı aşan her bir kWh elektrik tüketiminiz 2,624 TL/ kWh olarak

ticarethane abonelikleri için 900 kWh aylık kademe sınırı belirlendiği ve bu kademenin günlük 30 kWh elektrik tüketimini aşmadığımız sürece 3,340 TL/ kWh olarak fiyatlandırılacakdır. Günlük 30 kWh ı aşan her bir kWh elektrik tüketiminiz 4,450 TL/ kWh olarakhesaplanarak faturalandırılacakdır.

Mesken (ev) aboneleri için, daha önceki elektrik faturalarınızdan aylık kWh tüketimlerinin ortalama değerini bularak , bu kwh aylık elektrik tüketiminin kademeli elektrik tarife sistemine göre aylık 240 kWh a kadar olan elektrik tüketimlerinizin 1,730 TL/ kWh ile fiyatlandırılacağının, aylık 240 kwh ı aşan her bir kWhınızın 2,624 TL/ kWh olarak hesaplanarak faturalandırılacağı anlamına gelmektedir.

2021 Temmuz ayı elektrik fiyatlarına göre , 150 kWh ın altında tüketimiz olduğunu varsayarsak 0,915 tl/kWh fiyatının 1,37 tl/kwh olarak fiyatlandırılarak , yüzde 52 oranında mesken elektriğine zam yapılmışdır.

.

ev 8 kWh ve altı elektrik fiyatları ne kadar ?

.

2022 de Elektrik Faturanız Ne Kadar ?

2022 de Elektrik Faturanız Ne Kadar olucağını belirlememiz için aylık elektrik kWh tüketimimizi elektrik faturalarımızdan belirlemeli ve ay bazında 150 kWh a kadar olan elektrik tüketimlerimizi 1,37 TL/ kWh, 150 kWh ı aşan elektrik tüketimlerimizi 2,06 TL/ kWh olarak hesapladığımızda, mesken aboneleri için ortalama aylık elektrik faturamızı belirleyebiliriz.

Ev elektrik aboneleri için kademeli faturalandırma örnek hesaplama

kademeli elektrik faturası örneği

.

.

.

EPDK Tarafından Onaylanan ve 1 Ocak 2022 Tarihinden İtibaren Uygulanacak Faaliyet Bazlı Tarifeler

EPDK Tarafından Onaylanan ve 1 Ocak 2022 Tarihinden İtibaren Uygulanacak Faaliyet Bazlı Tarifeler

.

.

Elektrik Faturamdan Nasıl Tasarruf Yaparım ?

Elektrik faturanızdan tasarruf yapabilmek için , tasarruflu ampüller kullanmak, elektrikli cihazlarınızı kullanmaz iken fişini çekmek, elektrik tüketimlerinizi azaltmak gibi tasarruf yöntemleri uygularken , evinize veya işyerinize kısmı güneş enerji sistemleri ile elektrik faturanızda köklü değişikler yapabilir, olası elektrik kesintilerine karşıda güneş enerji sisteminizden ürettiğiniz elektriği performans akülerde depolayarak kesintisiz bir enerji kaynağına sahip olmuş olursunuz.

₺ GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİKTEN NASIL TASARRUF YAPARIM ? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.

.

Elektrik evinizin , üretiminiz veya işinizin büyük bir parçası ve büyük bir maliyet gideriniz ise aşağıdaki güneş enerjili faaliyet alanlarımızı inceleyebilir, bizimle iletişim kurabilirsiniz.

ŞEBEKEYE BAĞLI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ (ongrid)

ilgilendiğiniz sayfamızın üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ongrid sistem nedir? →→🔗

10 kW güneş enerji sistemleri →→ 🔗

25 kW güneş enerjisi →→ 🔗

1 kW – 25 kW ongrid güneş enerji sistemleri KAMPANYA →→ 🔗

– ⚡ müstakil ges ( ısıtma, sıcak su, sogutma ,ısı pompalı) güneş enerji sistemleri →→ 🔗

işyerleri güneş enerji sistemleri →→ 🔗

fabrika güneş enerji sistemleri (endüstriyel çatılar) →→ 🔗

sera güneş enerji sistemleri →→ 🔗

ŞEBEKE DESTEKLİ (ongrid ve akülü) GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

Hibrit Güneş Enerji Sistemleri (şebeke destekli akü depolamalı ges ) →→ 🔗

ŞEBEKESİZ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

Kır Evi Güneş Enerji Sistemleri (şebekenin olmadığı evler) →→ 🔗

GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİKTEN NASIL TASARRUF YAPARIM ?→→ 🔗

SULAMA GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ →→ 🔗

ELEKTRİKLİ ARABA DC ŞARJ →→🔗

CEPHE GÜNEŞ ENERJİ →→ 🔗

PERGOLA TENTE GÜNEŞ ENERJİ →→ 🔗

BALKON GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ →→ 🔗

APARTMAN ORTAK ALAN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ →→ 🔗

❂ REKLAM TABELASI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ →→ 🔗

.

.

.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil tüm hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

fişini güneşe tak

güneş enerjisi ile elektrikten nasıl tasarruf yaparım, elektrikten tasarruf, elektrik faturasından tasarruf, elektrik parasını azaltmagüneş paneli, elektriği güneşden karşılama, tasarruf, elektrik faturası, güneş enerji ile elektrik faturasını ödeme, elektrik satış, elektrik üretmek, lisansız elektrik üretimi, cephe güneş enerji, çatı güneş enerji, dış cephe güneş enerji, cephe güneş paneli, dış cephe güneş paneli, apartman elektrik faturası, apartman elektrik gideri, kat mülkiyeti elektrik, ortak alanlar elektrik faturası, pergola güneş paneli, pergola güneş enerji, tente güneş paneli, tente güneş enerji, monokristal güneş paneli, 10 kW güneş enerji kurulum maliyeti, 25 kW güneş enerji kurulum maliyeti, balkonda güneş enerji, balkonda güneş paneli, teras güneş paneli, kış bahçesi güneş paneli, ongrid güneş enerji, ongrid, offgrid güneş enerji, offgrid. jel akü, lifepo4, mppt, şarj kontrol cihazı, monopanel ne kadar iyi, hangi güneş paneli, hibrit güneş enerji, solar, solar enerji