Piyasadaki En Verimli Güneş Panelleri Hangileridir

,

en-verimli-gunes-paneli.jpeg

Piyasadaki En Verimli Güneş Panelleri Hangileridir. En verimli güneş panellerini ararken bilmeniz gereken ilk şey, yüksek verimliliğin her zaman en yüksek yatırım getirisini sağlamasıdır.

Eviniz için hangi güneş panellerinin en iyisi olduğuna karar verirken , sadece en verimli güneş panellerinden ziyade size en iyi finansal faydaları sağlayacak bir sistem düşünmelisiniz. Evinizin etrafında veya çatıda yeterli alanınız varsa, daha düşük verimliliğe sahip daha ucuz paneller daha iyi bir seçim olabilir, çünkü ihtiyacınız olan aynı miktarda enerjiyi daha fazlasını kurarak üretebilirler.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Bu, premium panellerin paraya değmediği anlamına gelmez. Bugün piyasada bulunan yüksek verimli güneş fotovoltaik panelleri, en son teknolojiyi kullanan, birinci sınıf mühendislere sahip ve yüksek düzeyde kalite güvencesi sunan saygın şirketler tarafından yapılmaktadır. Bunlar daha ucuz panellere göre tabiki açık ara avantajlıdırlar.

Bunu akılda tutarak, farklı güneş paneli türlerine, uygulamalarına, verimlilik derecelerine, avantajlarına ve dezavantajlarına daha yakından bakalım ve umarız bu şekilde sizin için doğru olanı bulacaksınız.

Monokristal vs. Polikristal vs. İnce Film | Güneş Paneli Verimliliğinin Karşılaştırılması

Güneş panellerinin üretiminde yaygın olarak kullanılan üç tip teknoloji vardır, bunlar monokristal, polikristal ve ince filmdir. Her biri farklı faydalar sağlar ve bütçenize ve konumunuza göre doğru olanı seçmek uzun vadede size binlerce dolar kazandırabilir.

Piyasadaki En Verimli Güneş Panelleri

Monokristal: En verimli

Monokristal silikon solar PV, panelin boyutuna bağlı güç çıkışıyla ölçüldüğü üzere, en yüksek verimliliği sağlayan en eski ve en gelişmiş teknolojidir.

Monokristal güneş panelleri, her bir modülün tek bir saf silikon kristalinden oluşturulduğu Czochralski yöntemi kullanılarak üretilir. Silikon eritilir, külçeler halinde kristalleştirilir, daha sonra ince levhalar halinde kesilir ve ızgara şeklinde monte edilir. Daha koyu siyah renkleriyle tanınabilirler ve her bir silikon gofret yuvarlatılmış köşelere sahiptir.

Uygulamalar

Monokristal güneş panelleri normalde ticari ve konut gibi büyük ölçekli güneş sistemi kurulumları için kullanılır. Daha küçük ölçekli uygulamalar için de kullanılabilirler ve projeye göre pano boyutları değişiklik gösterir.

Küçük monokristal güneş panelleri (25W’a kadar) akıllı telefonları, dijital kameraları, dizüstü bilgisayarları, pilleri vb. şarj etmek için kullanılabilirken, büyük paneller (40W ve daha büyük) mikrodalga fırın, buzdolabı, dış mekan gibi her türlü ev aletine güç sağlamak için kullanılabilir. aydınlatma sistemleri vb. veya tüm evlere güç sağlamak için bir güneş enerjisi dizisine bağlı.

monokristal.jpeg

Monokristal güneş panellerinin artıları ve eksileri

Avantajlar

 • Monokristal güneş panelleri, yüksek saflık derecesine sahip silikondan yapıldıkları için en yüksek verimlilik oranına (yüzde 15-22) sahiptir.
 • Diğer iki türe (polikristal ve ince film) kıyasla en az alan gerektirirler. Özellikle sınırlı alana sahip kentsel alanlar, ancak şebeke dışı yerler için bile harikadırlar.
 • Monokristal panellerin en iyi avantajlarından biri, araştırmacılardan aldığı odaklanmadır. Halihazırda piyasadaki en verimli paneller olduklarından, bunların geliştirilmesine ve verimliliğin artırılmasına daha fazla zaman ve çaba harcanmaktadır.
 • Monokristal paneller, çok kararlı ve inert olan yüksek saflıkta silikon nedeniyle 25+ yıl dayanabilir.
 • Yüksek sıcaklıklar, bir güneş panelinin verimliliği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Panel tipi ne olursa olsun, sıcaklık arttıkça elektrik üretimi azalacaktır, ancak bu kaliteli monokristal panelleri çok fazla etkilemez. Bir kez daha, yüksek saflıkta silikon günü kurtarıyor.

Dezavantajları

 • Bu tür panellerin üretimi daha karmaşıktır ve bu nedenle fiyat, ince film güneş PV modülleri veya polikristal güneş panellerine kıyasla çok daha yüksektir.
 • Çok fazla kar yağışı ve toz alan bir bölgede yaşıyorsanız, monokristal paneller kurmak en iyi seçim olmayabilir. Yoğun karla kaplanırlarsa kırılgan güneş pilleri zarar görebilir ve tüm devre bozulabilir.

En iyi monokristal PV markaları

İşte en verimli monokristal güneş panellerinin bir listesi. SunPower açıkça pazara hakim ama LG ve Panasonic oldukça hızlı yetişiyor.

1 Sun Power

SunPower, dünyanın en büyük kristal güneş paneli üreticisidir. 2017 yılında SunPower X22 360W Premium Plus güneş paneli pazara girdi ve dünya çapında ticari olarak mevcut olan en yüksek verimliliğe sahip.

Yüzde 22,2’lik inanılmaz bir verimlilikle çok dayanıklıdır ve en yeni solar PV teknolojisine sahiptir.

Panellerin yalnızca yüzde 1’i bunun gibi bir Premium Plus derecesi alır.

Bununla birlikte, fiyat da premiumdur.

2 LG

LG, güneş kollektörü alanını geliştirmek için panellerinin hücre kablolamasında bazı dikkate değer iyileştirmeler yaptı.

365 watt NeON R güneş paneli, son teknoloji güneş pili yapısına sahiptir ve SunPower’ın yüzde 21,1’lik verimliliğinin hemen arkasındadır.

Panel çok yüksek watt çıkışına sahip ve geliştirilmiş sıcaklık katsayısı sayesinde eski modellere göre çok daha iyi performans gösteriyor.

3 Panasonic

Panasonic, panel üretiminde hetero-bağlantılı güneş pilleri geliştirme adı verilen farklı bir yaklaşım uyguladı . Her hücreyi yapmak için iki farklı malzeme katmanı (kristal silikon ve amorf silikon) kullanırlar.

Bu, son derece düşük arıza oranları ile sonuçlanır, yüksek kaliteli güneş panelleri ve Panasonic N 330W panelleri yüzde 19,7 verimliliğe sahiptir.

Polikristal: Fiyat için en iyisi

Polikristal güneş panelleri, birlikte eritilmiş bir dizi farklı saf silikon kristalinden yapılır ve bu, onları monokristal panellerden daha az verimli hale getirir. Bu panelleri tanımak kolaydır.

Polikristal hücreler, monokristal güneş pilleri gibi tek tip bir görünüme sahip değildir ve yapıldıkları çoklu kristallerin bir sonucu olarak parıldayan mavi bir renge sahiptir.

Uygulamalar

Polikristal güneş panelleri, küçük ölçekli ve büyük ölçekli kurulum sistemleri (konut ve ticari) için 5W’dan 250W’a veya daha fazlasına kadar çok çeşitli güç değerlerine sahiptir.

polikristal-gunes-paneli.jpeg

Polikristal güneş panellerinin artıları ve eksileri

Avantajlar

 • Üretim süreci basittir, bu da onları monokristal panellerden daha uygun maliyetli hale getirir.
 • Eritme işleminden sonra, polikristal hücreler mükemmel kare kalıplara çıkar ve silikon atığını önemli ölçüde azaltır.
 • Hızla gelişen güneş enerjisi teknolojisi, polikristal panellerin dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü monokristal muadillerine çok benzer hale getirdi – 25 yıl. Bir güneş sistemine çok fazla para yatırmak istemeyen, ancak yine de bundan büyük finansal faydalar bekleyen birçok insan, polikristal güneş PV modüllerini kullanmayı tercih ediyor.

Dezavantajları

 • Polikristal güneş panellerinin verimi genellikle yüzde 13-17 aralığındadır. Bu paneller daha düşük silikon saflığına sahip olduklarından, yine de ince film PV modüllerinden daha iyi performans gösterirler ancak tek bir kristalden (monokristalin) yapılanlardan daha az verimlidirler.
 • Monokristal hücrelerden oluşan bir güneş paneli ile aynı güç çıkışını elde etmek için daha fazla alana ihtiyaç duyarlar.

En iyi polikristal PV markaları

1 Trina Solar

TrinaSolar, dünyanın en büyük fotovoltaik güneş paneli üreticilerinden biridir.

Bu Çinli şirket 1997’den beri kalite ve performansa önem veriyor ve ALLMAX-PD05.08 280W polikristal panelleri en çok yönlü ürünüdür.

Bu ALLMAX modülü yüzde 17,1 verimliliğe sahiptir ve fiyatı, dayanıklılığı ve tüm ana sistem bileşenleri dengesiyle uyumluluğu nedeniyle konut ve ticari müşteriler için ortak bir seçimdir.

2 Yingli Solar

YingliSolar, sadece evler veya işyerleri için değil, büyük ölçekli santraller için de güneş panelleri üretmektedir.

Yüksek performanslı polikristal güneş panelleri yüzde 16,0’a varan bir verime ulaşıyor ve dünya çapında birçok ülkede kanıtlanmış başarılı operasyon geçmişine sahipler.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

İnce film: Taşınabilir ve hafif

İnce film fotovoltaik hücreler silikondan yapılmaz ve diğer tüm türler arasında en az verimli olarak ün kazanmalarına rağmen, çok fazla güç gerektirmeyen ancak esnekliğin ve taşınabilirliğin daha önemli olduğu projeler için en uygun olanıdır.

Uygulamalar

İnce film PV modülleri, esas olarak elektronik güç devreleri, bahçe aydınlatma uygulamaları, düşük eğimli çatı sistemleri, güneş tarlaları, çöplükler ve taşınabilir güneş panellerine ihtiyaç duyulan diğer birçok yerde kullanılır. İnce film güneş panelleri fit kare başına 10 oz’dan daha az ağırlığa sahip olabildiğinden, çok fazla ek ağırlığı destekleyemeyen büyük çatılara monte edilebilirler.

ince-film-gunes-paneli.jpeg

İnce film güneş panellerinin artıları ve eksileri

Avantajlar

 • Üretimleri kolaydır (yüzde 60 daha az işlem adımı) ve kristal güneş panellerinden çok daha ucuzdur.
 • Yüksek sıcaklıklara veya gölgeli noktalara maruz kaldığında bu tip panellerin performans üzerinde çok fazla olumsuz etkisi yoktur.
 • Ulaştırma, ince film güneş panellerinin hakim olduğu bir sektördür. Soğuk hava deposu kamyonlarının soğutma gücünü dengelemek için kullanılabilirler, otobüs çatılarına monte edilirken Wi-Fi, radyo, elektrik prizleri vb. gibi aksesuarlara yakıt yakmadan güç sağlarken otobüsü ısıtıp soğutabilir.
 • İnce film güneş panelleri, suyun buharlaşmasını azaltmaya yardımcı olmak ve aynı zamanda suyu filtrelemek ve taşımak için temiz ve yenilenebilir enerji sağlamak için yüzen güneş enerjisi rezervuar kapakları olarak kullanılabilir. Bu, ağırlık nedeniyle daha karmaşık bir yapısal güçlendirme gerektirdikleri için kristal modüllerle o kadar uygun maliyetli olmayacaktır.

Dezavantajları

 • İnce film güneş pili teknolojileri, özellikle konut piyasası söz konusu olduğunda bazı dezavantajlara sahiptir. Yüzde 7-13 arasında bir verimlilik derecesine sahip olan bu güneş panelleri, iyi bir watt çıkışı üretmek için geniş alana ihtiyaç duyar ve bu da onları çoğu çatı katı için daha az pratik hale getirir.
 • İnce film güneş panelleri, kristal panellere göre daha az dayanıklıdır, bu nedenle daha hızlı bozulurlar, bu nedenle daha kısa bir garantiyle gelirler.

En iyi ince film PV markaları

1 Stion

Stion, son teknoloji malzemelere, ileri teknolojiye ve yüksek kaliteli üretim süreçlerine dayalı, yüksek verimli ince film güneş panellerinin lider üreticisidir.

Panelleri, mono ve polikristal silikon PV panellere kıyasla gölgeli koşullarda %50’ye kadar daha iyi performans sağlar.

2 Solopower

Solopower, yüksek performanslı ince film güneş biliminde bir öncü ve esnek ultra hafif PV ürünlerinin büyük ölçekli üreticisidir.

,

,

Ongrid Güneş Enerji sisteminiz, SaVİNG GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ tarafından kurulursa, bu yatırımı daha da güvenli hale getirmek için; 4 yıl garantili güneş enerjisi üretimi, 3 yıl işçilik garantisi, 2 yıl sistem bakım izleme ve servis, GARANTiSİ alırsınız.

,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

,