güneş enerjisi yatırımlarına KDV istisnası ve Gümrük Vergisi muafiyeti

Güneş enerjisi yatırımlarına KDV istisnası ve gümrük vergisi muafiyeti geldi ve  güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten yatırımların 4. bölge desteklerinden yararlanabileceklerdir.

Sonuç olarak; güneş enerjisi yatırımlarında , kdv ve ve gümrük vergisi sıfıra indirilmiş ve yüzde 30 oranında vergi indirimi, 6 yıl boyunca sigorta prim işveren hissesi desteği alınmış olucakdır.

gunes-enerjisi-KDV- istisnası-gumruk-vergisi-muafiyeti.jpg

YATIRIM TEŞVİK BELGESİ 4.BÖLGE DESTEKLERİ NELERDİR?

1- KDV İSTİSNASI
2 – GÜMRÜK VERGİSİ
3 – VERGİ İNDİRİMİ:

* Yatırıma katkı oranı* %30
* Kurumlar vergisi veya gelir vergisi indirim oranı: %70

*İmalat sanayiine yönelik (US-97 Kodu:15-37) düzenlenen yatırım teşvik belgeleri kapsamında, 1/1/2017 ile 31/12/2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yatırım harcamaları için yatırıma katkı oranı her bir bölgede geçerli olan yatırıma katkı oranına 15 puan ilave edilmek suretiyle, vergi indirimi oranı tüm bölgelerde %100 oranında ve yatırıma katkı tutarının yatırım döneminde kullanılabilecek oranı %100 olarak uygulanır.

4 – SİGORTA PRİMİ İŞVEREN HİSSESİ DESTEĞİ:

* Destek süresi: 6 yıl (Yatırım tamamlandıktan itibaren)
* Yatırıma katkı oranı: %25

5 – YATIRIM YERİ TAHSİSİ

6 – FAİZ VEYA KAR PAYI DESTEĞİ:


İÇ KREDİ
DÖVİZ/DÖVİZE ENDESKLİ KREDİ

4. BÖLGE DESTEKLERİNDEN FAYDALANABİLMEK İÇİN NELER GEREKLİDİR?

Bölgesel Teşvik: İller arasındaki gelişmişlik farkını azaltmayı ve illerin üretim ve ihracat potansiyellerini artırmayı hedefleyen bir yatırım teşvik uygulamasıdır. İllerin gelişmişlik seviyelerine göre yardım yoğunlukları farklılaştırılmıştır. İller 6 bölgeye ayrılmıştır.

.

,

Güneş paneli KDV ve gümrük vergisi muafiyeti 

gunes-paneli-kdv-gumruk-vergisi-yok.mpeg

,

.

Güneş Enerji Sistemleri; Keşif , Resmi Başvurular , Projeler, Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

güneş enerjisi ile elektrikten nasıl tasarruf yaparım, elektrikten tasarruf, elektrik faturasından tasarruf, elektrik parasını azaltmagüneş paneli, elektriği güneşden karşılama, tasarruf, elektrik faturası, güneş enerji ile elektrik faturasını ödeme, elektrik satış, elektrik üretmek, lisansız elektrik üretimi, cephe güneş enerji, çatı güneş enerji, dış cephe güneş enerji, cephe güneş paneli, dış cephe güneş paneli, apartman elektrik faturası, apartman elektrik gideri, kat mülkiyeti elektrik, ortak alanlar elektrik faturası, pergola güneş paneli, pergola güneş enerji, tente güneş paneli, tente güneş enerji, monokristal güneş paneli, 10 kW güneş enerji kurulum maliyeti, 25 kW güneş enerji kurulum maliyeti, balkonda güneş enerji, balkonda güneş paneli, teras güneş paneli, kış bahçesi güneş paneli, ongrid güneş enerji, ongrid, offgrid güneş enerji, offgrid. jel akü, lifepo4, mppt, şarj kontrol cihazı, monopanel ne kadar iyi, hangi güneş paneli, hibrit güneş enerji, solar, solar enerji