ikinci el güneş paneli

İkinci el güneş paneli

İkinci el, üçüncü el , b sınıfı, c sınıfı, x sınıfı güneş panelleri, sizden elektrik (para) çalar.

Belki anlık olarak verim farkını ölçmek , labaratuvar koşulları harici zor olucaktır. Ancak ; aynı elektriksel ölçü ve boyutdaki verimli bir güneş paneli ile , konum, eğim, zaman, güneşlenme gibi faktörlerde kıyaslayarak ölçüldüğünde aradaki fark bariz olarak ortaya çıkacaktır.

Aynı zamanda bu fark günlük , aylık, yıllık kullanımızda çığ gibi büyüyecekdir. (çok paranız/elektriğiniz çalındı)

Bütçemiz ölçüsünde verimsiz güneş panelleri tercih ediceğimize , güneş enerji sistemimizin, kapasitesine uygun olan verimli güneş panellerinin daha düşük ölçüler ve fiyatlarda tercih etmek daha mantıklı bir yaklaşım olucaktır

.Güneş paneli teknolojisinin dünyada ve ülkemizde yeni olmasına rağmen ikinci el ve verimsiz güneş panellerinin pazar oluşturmasının nedeni;

-yalnış ve elektrik üretim verimi göz önünde bulundurulmayan güneş paneli imalatları ,

-önceliğin verimin aksine fiyatın olduğu alış veriş alışkanlıkları,

-işçilik maliyetlerini düşürmek adına yetkisiz personellerce kurulum esnasında verilen zararlar ,

-arazi arazi sarsıntı korumasız dolaştırarak zarar verilen gezici sulama romörkleri gibi kullanıcı hataları,

-yalnış tasarım , projelendirme ve uygulama hataları,

-malzemenin eskimesine bağlı performans kayıpları,

– servis , bakım hizmetlerinin yapılmadığı uygulamalar, gibi daha bir kaç kalem daha sıralamak mümkün ,

bir çok bilgiye ulaştığımız internet arama motorlarından satın alınabilir kullanılabilir güneş panelleri bilgilerine , dilimizde veya ingilizce olarak aratacağımız bir kaç kelime ile ulaşabiliriz. örneğin ; 2021’de En İyi Performans Gösteren Güneş Panelleri veya ingilizce olarak ; Introducing the 2021 Top Performersgibi örenekleri çoğaltabiliriz.

Güneş panellerinin elektrik üretimi ve seçimini , çok basite indirgenmiş bir örnekleme ile; (özür)güneş panellerini (inek), ürettiği elektriği (süte) benzetelim.uzmanları ile doğru tesbit edilmiş bize günlük 10 kW (litre) süt gerekli , öncelikle satın aldığımız ineğimizin günlük, aylık, veya mevsimlik veya yıllık ürettiği sütü( elektriği) öğrenmeliyiz.günlük saat dilimlerine , mevsime göre ihtiyaçlarımızı karşılayıp karşılayamayacağını, üretim ve performans özelliklerini belirlemeliyiz.Güneş panellerimizin kalite ve sertifakasyon belgelerini göz önünde bulundurmalıyız.

Sonuç olarak internet veya başka aracı yollarla herkes çok ucuz inek alabilir, ama yetenek çok ucuz inek alarak günde 1 litre süt almak değil , ihtiyacımıza cevap vericek ineği maliyeti ve fayda oranında değerlendirebilmek olacaktır.

Başkalarınca verim , yaşlılık , performans , fayda /maliyet gibi nedenlerce denenmiş ve kabul görmemiş güneş panelleri veya uygulamalarını satın almak bize çok daha pahalıya malolucakdır.

Bütçemiz ölçüsünde kapasite ve verimli güneş enerji ürünleri/uygulamalar tercih edebiliriz.

Güneş paneleri pahalı çatı süsü değildir !

ikinci el güneş paneli

ikinci-el-güneş-paneli.mpeg

,

.

Güneş Enerji Sistemleri; Keşif , Resmi Başvurular , Projeler, Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

.