Şimdi Güneş Panelleri Almalı mıyım yoksa Beklemeli miyim?

,

Şimdi güneş panelleri almalı mıyım yoksa beklemeli miyim

gunes- paneli-alınır-mı.mpeg
.
gunes-enerjili-ev.jpg

Şimdi güneş panelleri almalı mıyım yoksa beklemeli miyim? Bir ev, işyeri sahibi olarak, mülkünüze güneş panelleri kurmak, onlarca yıl boyunca enerji maliyetlerinizden tasarruf etmenin harika bir yoludur. 2010’dan bu yana güneş enerjisi ekipmanlarının maliyetindeki %70’lik hızlı düşüş nedeniyle, Amerika ve Avrupa genelinde 10 milyondan fazla ev, şimdi evlerde, işyerlerinde ve büyük ölçekli güneş projelerinden gelen güneş fotovoltaik panelleri tarafından desteklenmektedir. 

şimdi güneş panelleri almak mı yoksa fiyatlar daha da düşene kadar beklemek mi daha iyi?

Güneş panelleri ucuzlar mı, 2000 yılında watt başına 12 doların üzerinde olan fiyatların 2019’da watt başına ortalama 3,82 dolara  kadar düştüğü göz önüne alındığında, bu adil bir soru . Son yıllardaki maliyet düşüşlerine bakıldığında, güneş fotovoltaik (PV) modülleri birkaç yıl içinde ucuzlama beklenebilir. Gerçekten de, ithal güneş enerjisi ekipmanlarındaki 2018 fiyat tarifeleri gibi diğer bazı engellere rağmen son yirmi yılda fiyat eğrisi düşüyor.

Örneğin, bir PV sistemi satın almak için üç yıl beklediğinizi ve ABD dolarına ve ithal ürünlere endeksli güneş enerjisi maliyetlerinin; yılda yüzde iki oranında azaldığını %2 ve standart bir 15.000 ABD Doları tutarındaki sistemin maliyetini üçüncü yılda 14.100 ABD Dolarına düşürdüğünü varsayalım. Beklediğiniz her yıl için güneş enerjisi kurulum maliyetlerinden 300$ tasarruf edersiniz .

 Ancak , ilk yıldan başlayarak kurulumun ömrü boyunca güneş enerjisinin size ne kadar tasarruf sağlayacağı seçeneğini düşündünüz mü?

.

elektrik-uretim.jpeg

,

10kw-gunes-paneli.jpeg
.

Bu yıl güneş enerjisine geçmeniz için 4 neden

Güneş panelleri kurmayı beklemek, enerji faturanızdan tasarruf etmeyi beklemek ve fiyatlar arttıkça bu enerji için daha fazla ödemeye devam etmek anlamına gelir.

2022’de konut elektrik fiyatı 2021 yılına kıyasla ortalama en az %100 artış gösterdi.

2019’da, mesken aboneliği ortalama elektrik faturası ayda 195,3 tl veya yılda yaklaşık 2.343,6 tl idi.

Bu faturayı tamamen dengelemek için yeterli güç üreten bir fotovoltaik güneş enerjisi sistemi kuracak olsaydınız, birinci yılda 2.343,6 tl tasarruf etmiş olursunuz. Her yıl ortalama %15’lik bir artışla, ikinci yılda tasarruflarınız 2.695,1 a yükselir ve 3 yılda yıllık tasarruflarınızda 3,099,3’a ulaşır.

%100 lük bir elektrik fiyat artışı sonrası yukarıda yaptığımız hesap günümüz şartlarında iki katına çıkmış , artış oranıda hergeçen gün devam etmektedir.

Unutmayın, güneş enerjisine geçmek için üç yıl beklemekten kaynaklanan enerji fiyatındaki toplam maliyet tasarrufu 900 dolara çıktı. Şimdi eviniz için güneş panelleri alarak bu rakam birinci yılda gölgede kalacaktı. Artan enerji maliyetini ödemekten kaçındığınız için, tasarruflar üçüncü yılda neredeyse iki katına çıkacak ve zamanla büyümeye devam edecektir. Ve bu, şu anda eviniz, işyeriniziçin güneş panelleri almak için iyi bir neden .

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Güneş paneli fiyatları tüm zamanların en düşük seviyesinde

Devlet teşvikleri ve küresel olarak genişleyen üretimin bir sonucu olarak onlarca yıllık maliyet düşüşlerinden sonra, güneş enerjisi modülleri ve panelleri artık hiç olmadığı kadar ucuz.

Örneğin, 1977’de güneş panelleri watt başına 96.67 $’a mal olurken 2020’nin sonlarında güneş panelleri watt başına 0.52 $’a düştü

Bununla birlikte, güneş panelleri ve modülleri için amansız bir şekilde fiyatları düşürme eğilimi azalmadan devam etmeyebilir. Güneş enerjisi endüstrisi artan maliyetlerle karşı karşıya kalabilir. Fiyatların şu anda düşük seviyelerde olması ve teşviklerin azalması veya aşamalı olarak kaldırılması ihtimali ile bu, daha fazla beklemek yerine şimdi güneş enerjisine geçmek için bir neden daha.

Konut güneş enerjisinin popülaritesi arttıkça devlet teşvikleri azalacak

Ülke düzeyinde güneş enerjisi için çok sayıda devlet teşviki, önümüzdeki yıllarda tamamen azalacak veya aşamalı olarak kaldırılacaktır. Bu programları kaçırmanın bir sonucu olarak güneş panelleri için önemli ölçüde daha fazla ödeme yapabilirsiniz.

Güneş enerjisi teşvikleri

Ülkelerin güneş enerjisine konut geçişi konusunda teşvik sunmalarının temel nedeni, yerel güneş enerjisi endüstrisini desteklemektir. Daha fazla müşteri yenilenebilir enerji geçişine katılmaya karar verdikçe bu programlar aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmaya başlar. Ülke düzeyindeki birçok güneş enerjisi indirim programı şu anda azalmakta veya yakında sona ermektedir.

Bir solar PV sistemi kurmanın evinizin değerini arttırdığı kanıtlanmıştır

Evinizin çatısına bir güneş paneli yerleştirmek, 25 yıl veya daha fazla geleceğe bakmayı veya panellerin ne kadar süreyle yerinde kalacağını içeren önemli bir karardır. Birçok sözleşme de 25 yıllık bir zaman çizelgesinde oluşturulur.

Bu zaman ölçeğinde bir anlaşmaya bağlı kalmak, tüm bu zaman boyunca şu anki evlerinde kalıp kalamayacaklarından emin olmadıklarından, güneş enerjisiyle ilgilenen birçok insan için bir belirsizlik kaynağı olabilir.

Neyse ki, ister evinizde kalmayı ister gelecekte satmayı düşünüyorsanız, güneş enerjisi sistemi eklemek mülkün değerini önemli ölçüde artıracak ve evinizi daha hızlı satmanıza yardımcı olacaktır . Ayrıca, güneş enerjili evinizi satmak ve kiranızı yeni sahibine devretmek giderek daha kolay hale geliyor.

ev-gunes-paneli.jpeg

Son olarak, güneş enerjili evinizi satmak ve kredinizi, kiralamanızı veya elektrik satın alma sözleşmenizi yeni sahibine devretmek artık hiç olmadığı kadar kolay. 

Güneş enerjili evinizi satarken, güneş enerjisinin avantajlarına aşina olan ve olası alıcılara finansal faydalarını ifade edebilecek bir emlakçı bulmayı düşünün. Güneş panellerinin elektrik faturalarınızda ne kadar tasarruf sağladığını ve yıllık kazancını emlakçı ile paylaşmalı, panellerin beklenen kalan yaşam döngüsü ve rutin bakımları hakkında onları bilgilendirmelisiniz. Emlakçının sahip olduğu daha fazla bilgi, faydaları değerlendirmek için daha iyi olacaktır.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Güneş panelleri kurmayı beklemek, tasarrufta eksik olmak demektir

Sürekli artan fiyatlar için ödeme yapmak yerine anında elektrik tasarrufu yapmaya başlayabilir ve sabit enerji maliyetlerini güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, PV panellerin maliyeti yükselmeden önce, pazara en düşük fiyat noktasından girmiş olursunuz.

Kısa sürede harekete geçmek, sınırlı süreli devlet teşviklerinden hala kullanılabilirken yararlanmak anlamına gelir. Ve gelecekte mülkü elinde tutmayı veya satmayı düşünseniz de, evinizin değerine on binlerce dolar ekliyorsunuz. Sonuç olarak, kısa sürede harekete geçmenin faydaları, zaman içinde donanımdaki mütevazı maliyet düşüşlerinden çok daha ağır basacaktır (ki bu muhtemelen tarifelerdeki uzun süreli artışlarla ortadan kaldırılacaktır).

Şimdi harekete geçerek, ev tipi güneş fotovoltaik sistemlerinin maliyetini azaltmak için onlarca yıllık çabaların meyvelerini toplayabilir ve uygun devlet teşviklerini hala varken kullanabilir, ailenizin gelir/gider tablosunun kâr oranını yükseltebilir ve en değerli varlığınızın değerini güçlendirebilirsiniz.

gunes-paneli-fiyatı.jpeg

,

Ongrid Güneş Enerji sisteminiz, SaVİNG GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ tarafından kurulursa, bu yatırımı daha da güvenli hale getirmek için; 4 yıl garantili güneş enerjisi üretimi, 3 yıl işçilik garantisi, 2 yıl sistem bakım izleme ve servis, GARANTiSİ alırsınız.

,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİN, ÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

,