Ev ve Sanayi Elektriği EV Şarj Kitlerimiz

Ev ve Sanayi Elektriği EV Şarj Kitlerimiz çözümlerimiz.

araba-elektrikli.jpg

elektrikli araç şarj

elektrikli-araba-nedir.mpeg

1-220V ev – 380V işyeri elektriğine ulaştığımız her yerden elektrikli araçlarımızı şarj edebilirken, mesken, ticarethane, sanayi elektriği gibi farklı fiyatlardaki elektrik tarifeleri ve gündüz, puant, gece gibi fiyat farklılığı olan zaman tarifeleri ile elektrikli araçlarınızı şarj yaparken daha ekonomik enerji yönetimi yapmak birinci yöntem,  

elektrikli-araclar.jpg

2-Güneş panellerinden elde edilen DC enerjinin AC ye (220V ev – 380V işyeri ) elektriğine çevrilerek aynı zamanda diğer elektrik tüketimlerimizi kendi ürettiğiniz elektrikle karşılaması ve şarj ünitelerimizle EV şarjınızı yapmak ikinci yöntem,

elektrikli-otomobil.jpg

3- Yine güneş panellerinden elde ettiğiniz elektriği , hibrit sistemlerde akülerinizde depolamak ve size uygun zaman aralıklarında  güneş paneli ve akülerinizdeki DC yi inverterlerinizle  Ac ye çevirmek ve diğer elektrik ihtiyaçlarınız karşılayabilirken ve aynı zamanda AC den DC ye çeviren şarj ünitelerimizle araç şarjınızı yapmak üçüncü yöntem.

elektrikli-araba.jpg

4-Güneş panellerinizle ürettiğiniz DC enerjiyi , akü destekli , hatta şebeke destekli DC DC olarak elektrikli aracınızı şarj etmek , aynı zamanda komplike bu sistem içerisinde diğer AC elektrik ihtiyaçlarını karşılamak . Daha maliyetli ve daha çok sistem bileşenine ihtiyaç duyan bu sistem , elektrikli araçların DC akımına DC şarj yapan ve kendi ürettiğiniz elektrikle sıfıra yakn çevirici kayıpları ile elektrikli araç şarj alt yapısının gittiği teknoloji alanıdır.

,

,

,

Şimdi ister ev veya işyeri elektriği ister güneş panelleriyle üretilen AC elektrikle şarj ünitelerimizi inceleyelim.

FRONİUS WATTPİLOT

Fronius Wattpilot iki model olarak sunulmaktadır: Evde kullanım için sabit monte edilen Wattpilot Home ve yolda kullanım için geliştirilen mobil Wattpilot Go.

Cihaz, teslimat kapsamında olan ve aynı zamanda şarj durumuna dair bilgi de veren Solar.wattpilot App üzerinden kullanılabilmektedir.

Akıllı Plug-and-Play şarj çözümünde Eco ve Next Trip Mode adında iki farklı şarj modu mevcuttur.

Ayrıca Wattpilot güneş enerji için optimize edilmiştir. Dolayısıyla araç, masraf bakımından çok daha verimli bir şekilde ve fazla gelen güneş enerjisiyle Amper adımlarında sürdürülebilir olarak şarj edilebilmektedir.

wattpilot.jpg

.

Fronius Wattpilot Elektrikli Araç Şarj Cihazı

wattpilot.mpeg

Wattpilot Home  11 J

Sabit bağlantılı ister ev veya işyeri şebeke elektriğinden ister güneş enerji sisteminizle kullanabileceğiniz , 11 kW ve altı  ile elektrikli araçlarınızı şarj edebileceğiniz şarj ünitemiz,

.

,

wattpilot-go.jpg

.

wattpilot-go.jpg

.

wattpilot-go-22kw.jpg

Wattpilot Go  11 J  (TAŞINABİLİR ÜNİTE)

Bir fazlı veya üç fazlı şebekeye bağlantı için elektrikli araçların şarj edilmesi için bir mobil şarj istasyonudur. Nerede olursa olsun , ister ev veya işyeri şebeke elektriğinden ister güneş enerji sisteminizle kullanabileceğiniz , 11 kW ve altı  ile elektrikli araçlarınızı şarj edebileceğiniz şarj ünitemiz,

.

Wattpilot Go  22 J  (TAŞINABİLİR ÜNİTE)

Bir fazlı veya üç fazlı şebekeye bağlantı için elektrikli araçların şarj edilmesi için bir mobil şarj istasyonudur. Nerede olursa olsun , ister ev veya işyeri şebeke elektriğinden ister güneş enerji sisteminizle kullanabileceğiniz ,22 kW ve altı  ile elektrikli araçlarınızı şarj edebileceğiniz şarj ünitemiz,

FRONİUS WATTPİLOT AKSESUARLARI

Wattpilot Go ve Wattpilot Home için çeşitli aksesuar bileşenleri arasında seçim yapabilirsiniz. Ürün yelpazesi adaptör setlerinden, duvar braketlerine ve ilave ID çiplerine kadar uzanmaktadır.

wattpilot.jpg

(Değişik başlıklara uygun hala getirmek için kullanılan ara ürünlerimiz)

Bu adaptör seti sayesinde maksimum bağımsızlık seviyesine ulaşırsınız ve Wattpilot’unuzu her prizde şarj edebilirsiniz.

Tip 2 kablo

(Kablo ve Yuva ekstra bedellidir ve aynı anda satın alınması önerilir.)

Fronius’un tip 2 kablosuyla elektrikli aracınızı bir şarj istasyonuna bağlayabilirsiniz. Şarj işlemini hem evde hem de dışarıda yapabilirsiniz: Tip 2 kabloyla daima esnek olursunuz ve aracınızı her yerde şarj edebilirsiniz!

(maksimum şarj gücü  :  22 kW (3 fazlı) / 7,36 kW (1 fazlı)  )

Duvar braketi

İlave duvar braketiyle Wattpilot Go cihazınızı farklı yerlerde şarj edebilir ve cihazı konforlu bir şekilde duvara sabitleyebilirsiniz. Duvar braketi şarj kutusunun kolayca asılmasını ve çıkartılması mümkün kılmaktadır.

RFID Tags

(Kullanıcı yetki anahtarı)

Fronius Wattpilot’a erişimi kişiselleştirmek için tanımlama çiplerini kullanabilirsiniz. Fronius Wattpilot başına en fazla 10 kullanıcı oluşturulabilir. Bu, enerji miktarlarının çok kolay hesaplanabileceği veya kamusal alanlarda verilen ücretlendirme izinlerinin alınabileceği anlamına gelir.( Ambalaj birimi 10 adet)

genel bakış

Wattpilot, diğer herhangi bir şarj istasyonu gibi kullanılabilir. Başlatma için şarj kablosu takılı olmalı ve Wattpilot şarj olmaya başlamalıdır. Basmalı düğmeye basarak şarj modları arasında geçiş yapmak  ve şarj akımı seviyesini değiştirmek mümkündür.

Faz değişimi

Fronius Wattpilot, 1 – fazlı ve 3 – fazlı şarj arasında otomatik olarak geçiş yapabilir . Otomatik faz değişimi, Güneş Paneli  fazlalığı durumunda düşük başlatma gücüyle (1 ‑ faz 1,38  kWh ile) şarjı mümkün kılar .

PV fazlası

Bir PV sisteminin (güneş enerji sistemi) fazla enerjisi kullanılabilir. Bunun için önkoşullar Wattpilot ile aynı ağda uyumlu bir inverter ve bir Fronius Smart Meter

LED durum göstergesi

Wattpilot üzerindeki LED durum göstergesi, sistemin açık olup olmadığını ve Wattpilot’un mevcut sistem durumunu gösterir. Bir LED, bir amperi (1  A) temsil eder . Maksimum 32 A görüntülenir.

Esnek elektrik tarifesi

Elektrik zaman tarifelerine bağlı seçimler.

Farklı şarj modları

Standart mod

Düşük şarj akımında şarj etmek veya yüksek şarj akımında şarj etmek hızlı şarj sağlar. Gerekirse şebekeden sağlanan elektrikle şarj işlemi gerçekleştirilir. Bu şarj modunda, PV fazlası ve esnek elektrik tarifesi dikkate alınmaz.

Eko Modu

Eco Modunda, bir araç yalnızca düşük maliyetli elektrik mevcut olduğunda şarj edilir. Şarj, ucuza satın alınan elektrikle veya güneş enerji sistemi tarafından üretilen fazla enerjiyle yapılabilir. Şarj olacağının garantisi yoktur. Fazla üretilen güç veya ucuz elektrik yoksa Eco Modunda şarj işlemi yapılmaz.

Garantili şarj için modu değiştirin.

Sonraki Yolculuk Modu

Sonraki Yolculuk Modunda, bir araç, belirlenen şarj miktarı ile kendi seçtiği sürenin sonuna kadar mümkün olduğunca ucuza şarj edilir. Şarjın başlama zamanı, istenen şarj miktarı şarj bitmeden en az bir saat önce şarj edilecek şekilde seçilir. Şarj işlemi en ucuz maliyet penceresinde gerçekleşir. PV fazlası ve esnek elektrik tarifesi ayarları dikkate alınır.

1- Önce güneş panellerinin enerjisi kullanılır.

2- Sistemde sabit bir akü varsa, şebeke akımı çekilmeden önce akü boşaltılır.

Fronius Solar.wattpilot uygulaması

Fronius Solar.wattpilot uygulaması Wattpilot’u başlatmak, yapılandırmak, çalıştırmak, görselleştirmek ve güncellemek için kullanılabilir. Uygulama, Android™ (Android, Google LLC’nin ticari markasıdır) ve iOS ®.için kullanılabilir

wattpilot.jpg

Aşağıdaki resim, Fronius Solar.wattpilot uygulamasının “Şarj etme” ana sayfasını göstermektedir.

wattpilot.jpg

.

Güneş Enerjili Ev Şarj

elektrikli-araba-sarjı.flv

.

.

DC-sarj-unitesi.jpg
Evler,Ofisler, Oteller, Şarj edilebilir hibrid araçlar için DC istasyonlar.
Terra 54 CCS, CHAdeMO ve AC çıkış tiplerini destekler ve kullanım kolaylığı sunan yeni konnektör tutucular sunar. Konut, ofis, alışveriş mağazaları ve benzin istasyonu lokasyonlarında güvenli bir şekilde çalışmak için resmi olarak gerekli olan EMC Sınıf B normu da dahil olmak üzere ilgili tüm uluslararası standartlara uygundur. Yeniden tasarlanan kabin, kullanılabilirliği ve güvenilirliği artırır. Tüm şarj üniteleri, uzaktan izleme, tanılama, istatistik ve yazılım güncellemelerine izin veren entegre Bağlı Servisler özelliğini sunar.

Özellikler
-CCS, CHAdeMO ve Tip 2 AC (isteğe bağlı) şarjını destekleyen 50 kW DC hızlı şarj ünitesi
-22 / 43 kW AC kablo veya 22 kW AC priz (isteğe bağlı)
-Tam çıkış gücünü sürekli ve güvenilir bir şekilde ömrü boyunca sağlayabilecek tasarım
-IEC 61000 EMC Sınıf B endüstriyel ve yerleşim alanları için kullanım sertifikalı (benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, ofisler vb.)
-Uzaktan çalışma süresi izleme ve desteği, güncellemeler ve yükseltmeler dahil olmak üzere açık standartlar aracılığıyla geleceğe hazır bağlantı
-Günışığında okunabilir dokunmatik ekran
-Şarj işleminin grafiksel olarak görselleştirilmesi
-RFID yetkilendirmesi
-Sağlam paslanmaz çelik muhafaza
-Hızlı ve kolay kurulum

Ürün Kataloğu için Tıklayınız   

dc-dc-sarj.jpg
solar-sarj-unitesi.jpg

,

elektrikli-araba-sarjı.jpg

.

agır-vasıta-sarj-unitesi.jpg

Ürün Yelpazesi için Tıklayınız   

,

,

ELEKTRİKLİ ARAÇ BATARYALARININ ÇİFT YÖNLÜ KULLANABİLME ÜNİTELERİ

V2H Araçdan  – Eve elektrik

EV’nizin evinize elektrik sağlamasını sağlayan EV teknolojisidir.

V2H.jpg

Güncel fiyat sorunuz.

cift-yönlü-elektrikli-arac.jpg

UYGULAMA SENARYOLARI

● Mangal yapmaya çıkın,

● Ailece gezintiye çıkın,

●Yedek güce ihtiyaç duyduğunuz her an,

● Doğru akımı ev kullanımı için alternatif akıma dönüştürmek için Nissan otomobilinin (CHAdeMO) elektriğini V2H invertörümüzden geçirin.Not: Boşaltma arabası portu sadece CHAdeMO’dur, bu ürün 2013 versiyonundan sonra Nissan arabaları için mevcuttur. Sizin elektrikli aracınıza uygun üniteler için lütfen bizimle ileşime geçiniz. Ürün ithal üründür.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

4KW güç derecesi    200-420Vdc giriş      200-240Vac çıkış

%99’a varan verimlilik        İzole transformatör  Anma 20Amax

Dokunmatik ekran, güç izleme verileri-gerçek zamanlı KW ve amper çekişleri, EV pil şarj durumu özelliklerine sahiptir.

DESTEKLENEN ARAÇLAR

Nissan          Leaf(21 kwh) , E-NV200(21 kwh)   . Evalia(21 kwh)     

Mitsubishi     Outlander(10 kwh)   ,Imiev/C-Zero/ION (14.7kwh)      

Toyota   Mirai(26 kwh)     

Honda Fit (18 kwh)

V2H.jpg

,

V2.jpg

.

V2H.jpg

,

.

V2V araçtan araca şarj

EV deşarja izin verdiğinde, başka bir ev şarj etmeye yardımcı olacaktır. Güç kaynağı olarak EV, yani araçtan araca şarj.

V2V şarjlı bir elektrikli araba, başka bir tip elektrikli arabaya güç sağlayabilir. Acil şarj istasyonu olarak faydalı olacaktır. V2V şarj cihazına göre bir elektrikli otomobil aküsünden başka bir araç aküsüne enerji verir.

V2V.jpg

Güncel fiyat sorunuz.

V2.jpg

.

elektrikli-aracdan-elektrik-almak.jpg

.

Ford F150

ford-f150-V2G.mpeg

ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun, kişileştrilmiş güneş enerjili sistemleriniz ve ön fizibiliteler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Elektrikli arabalarla ilgili dikkatinizi çekebilecek diğer sayfalarımızıda inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Araba Nedir ?

Elektrikli Aracımı Nasıl Şarj Yaparım

Güneş Enerjisiyle Elektrikli araç Evde şarj 

Güneş Enerjisiyle Elektrikli Araba  Şarj Park

Ev ve Sanayi Elektriği EV Şarj Kitlerimiz

Güneş Enerjisiyle e-bike, scooter şarj

Elektrikli Araç Bilgileri

.

.

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

#fişini_güneşe_tak

fişini güneşe tak

#güneş_paneli

Elektrikli otomobil,

Elektrikli Araçlar,

Tehad,

Elektrikli araba şarj,

EV charging,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

En ucuz elektrikli araba kaç TL?

Güneş enerjili elektrikli araba Dc şarj,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

elektrikli araba,

elektrikli otomobil,

elektrikli araç şarj,

elektrikli araç şarj istasyonu,

Ev şarj,

Ev charging,

en yakın Ev şarj,

elektrikli araç şarj istasyonları,

Ankara elektrikli araç şarj istasyonu,

güneş enerjili elektrikli araç şarj,

güneş enerjili Ev şarj,

solar Ev şarj,

solar Ev charging,

dc dc şarj,

güneş paneli elektrikli araba,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

Elektrikli Araba evde şarj edilebilir mi?,

Elektrikli araç evde nasıl şarj edilir?,

Elektrikli Araba evde kaç saatte şarj olur?,

Elektrikli araç kaç liraya şarj olur?,

Elektrikli araba kaç kW yakar?,

Türkiyede kaç tane elektrikli araba şarj istasyonu var?,

elektrikli araba şarj cihazı,

Elektrikli araba şarjı ne kadar?,

Elektrikli araç şarj cihazı nedir?,

Elektrikli araba kendi kendini şarj ediyor mu?,

Elektrikli araçlarda DC mi AC mi?