10 kW GES

fişini güneşe tak, lisansız elektrik üretimi , su pompası güneş enerji, ongrid sistem, elektrik satış ,güneş enerjisi . güneş paneli. ankara güneş paneli, ankara güneş enerji, çatı ve cephe güneş enerji sistemi , güneş paneli fiyat, güneş enerji fiyat , çatı güneş enerji, kır evi güneş enerji, bahçe güneş paneli , Güneş Paneli Fiyatları, Güneş enerjisi kaç TL, güneş enerjisi kurulum maliyeti ne kadar, Güneş Enerjisi, Elektrik Üretimi, Malzemeler ve Kurulum, Güneş paneli fiyatları ne kadar, solar enerji

,

Elektrik üretim verileri yurtdışı üniversiteler, test labaratuvarları raporları ile ispatlanmış, yıllık elektrik üretim kW sı tarafımızca garanti edilen, anahtar teslim güneş enerji sistemleri uyguluyoruz.

,
,

10 kW Güneş Enerjisi Kurulum Maliyeti 2023

Elektrik tüketim maliyeti, gerek evlerde gerekse iş yerlerinde yüksek tutarlı faturalar ödenmesine sebep olur. 10 kW çatı üstüne uygulanan güneş enerjisinden elektrik üretme sistemi , özellikle elektrik faturası konusundan muzdarip olan tüketiciler için son derece avantajlı sistemlerden biri olarak görülebilir. Aynı zamanda bu sistem kendini amorti ederek üretimi avantaja dönüştürür ve kazanç sağlar.

İlk başta çatınızın üzerine yapacağınız elektrik sisteminin kaç KW’lık bir sistem olduğunu nasıl belirlilenmesi gerektiğine değinmemiz gerekiyor: Bunun içinde 2 adet parametreye bakmak gerekmektedir.

Aylık Elektrik Tüketiminiz

– Çatınızın m2 Olarak Büyüklüğü

.

10 kW Şebekeye bağlı Ongrid Güneş Enerji Sisteminin nasıl şebeke ile birlikte çalıştığını öğrenmek için ON GRİD SİSTEM NEDİR? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.

10 kW Güneş Paneli Ne Kadar Elektrik Üretir?

Güneş enerji sistemlerinde ilk soru  10 kW güneş paneli ile ne kadar elektrik üretilebilir sorusudur. Bu sorunun cevabı bu tesisi kuracağınız coğrafi lokasyonla ve mevsimsel değişimlerle orantılıdır.

10 kW güneş enerji sistemi çatınızda kurduğunuzu varsayarsak; Türkiye’nin aldığı ışınıma göre 10 kW güneş paneli bulunduğu yere göre yıl ortalamasında aşağıdaki grafikte belirtilen ortalama değerlere göre elektrik üretecektir..

10 kW lık güneş enerji sistemi Türkiyenin neresinde bulunduğunuza bağlı olarak 13.000 KWh-16.000 KWh yıllık bir elektrik üretecektir. Her ne kadar linear dağılmasa da (kış aylarında daha az; yaz aylarında daha fazla elektrik üretir) ayda ortalama 1200 KWh bir elektrik üretiminden bahsediyoruz. Ticarethane AG Elektrik fiyatının Eylül 2022 tarifesine göre bütün fonlar ve KDV dahil olarak 4.560 krs/kWh mertebelerinde olduğunu düşünülürse aylık 5.472 TL/ay gibi 10 kWlık bir güneş enerji sisteminizin üreteceği elektrik olmaktadır.

Dolayısıyla 5.400 TL aylık bir tüketiminiz var ise 10 KW lık  ges sistemi sizin için uygun olacaktır. Eğer daha altında veya üstünde bir tüketiminiz var ise ona göre oranlayarak bir sistem uygun olacaktır.

10 kW Güneş Paneli Kaç m2 ?

 10 kW güneş paneli kaç m2 sorusu çok fazla karşılaştığımız biz sorudur.. 10 KW güneş sistemi  panellerin alanı 2,5 m2 olduğunu düşünürsek ilk başta 60m2 lik bir çatı alanına ihtiyacımız var gibi düşünebiliriz. Fakat yürüyüş yolları, kablo kanalları ve çatının verimsiz alanlarını düşünüldüğünde bunun 2 katı kadar bir çatı alanının gerektiği düşünülmelidir.

10 kW Güneş Enerjisi Getirisi Nedir?

Güneş enerjisinden elde edilebilecek enerji miktarı oldukça değişiklik göstermektedir. Örneğin bir iş yeri için güneş paneli sistemi kurulacağı düşünülsün; Bu durumda 10 kW güneş enerjisi getirisi son derece fazla olmaktadır. Bunun sebebi de Türkiye’de ticarethane elektrik grubu en pahalı fiyattan elektrik kullanmasıdır. Aşağıda 2022 Eylül ayı elektrik tarifelerini görebilirsiniz.

,

.

.

10 kW GES Maliyeti 2022 Nedir?

.

Gittikçe yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan güneş enerjisi sistemlerinin sebeplerinden birisi de ucuz olmasıdır.

10 kW anahtar teslim güneş enerji sistem maliyetimiz 14.600 usd dir. Elektrik üretim verilerinden fedakarlık yaparak sistemimizi daha ekonomik fiyatlarla uygulayabiliriz.

10 Kw güneş paneli fiyatları ve güneş enerjisi yatırım geri dönüşü:

10 KW güneş enerji sisteminin bir ticarethane abonesi için 1 KWh enerji bedeli 4,450 TL/KWh civarlarındadır. 10 KW güneş enerji sistemin yılda 14.490 KWh/Yıl üreteceğini kabul edersek yılda 64.480 TL gibi- takribi 3.582 USD mertebelerinde bir elektrik üreteceği varsayılabilir. Yatırım maliyetini de 15.500 USD olarak alırsak ticarethane abonesinde geri dönüş olarak 4 yıl 3 ay gibi bir geri dönüş olacağını söyleyebiliriz. Eğer bu 10 KW çatı üstü güneş sistemini güney bölgelerimizde kurduğumuz durumda bu geri dönüşün 3 yıl gibi yıllara kadar düştüğünü göreceksiniz

.

.

.

.

10 kW Elektrik Neleri Çalıştırır?

Evlerimize veya çalışma alanlarımızana bu sistemi uygulamadan önce tabi ki ne kadar enerji ihtiyacımız olduğunu doğru tartmalıyız. Bu durumda yıllık olan enerji tüketim ortalamalarına bakarak karar verebilirler. Bu karar esnasında normal ortalamanın bir birim üzerinde olacak şekilde düşünmekte fayda vardır. Devamında ortalama bir enerji miktarı belirleyip o doğrultuda enerji sistemi uygulamasını hayata geçirebilirler.

Örneğin 10 kW elektrik neleri çalıştırır sorusunu soran bireyler için cevaben bu miktarda bir elektrik birçok aleti çalıştırmaya yetmektedir. 14.000 KWh/yıl elektrik üretimi olduğu düşünülürse aylık 5.000-6.500 TL’lik bir faturaya eş değer bir tüketimi ikame edecektir. Fakat unutulmaması gereken bu enerji miktarı çok ağır olan makinelerin çalışması için yeterli olmayacak, eksik olan enerji akıllı inverterle şebekeden takviye edilecektir. Güney bölgelerimizde 4-5 tane buzdolabı olan ve aydınlatma ihtiyacı olan ufak ölçekteki bir marketin tüketiminin önemli ölçüde karşılayabilecek bir sistem olacaktır.

10 KW Güneş Enerji Panelleri Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Güneş Panellerinin ömrü 25+ yıl olarak geçmektedir. Güneş Panellerin ömrü degradasyon denilen parametre ile ölçülür. Degradasyon güneş panellerinin ömrünü belirleyen parametredir. Genelde ilk yıl %2,5-3 arasında degradasyona (güç kaybı) tabi olur, ondan sonraki yıllarda bu güç kaybı yılda %0,5 -%0,7 arasında değişir. Dolayısıyla ilk başta 100 birim üreten bir panel 25 yılın sonunda 83 birim enerji üretir. Pek çok panel firmasının garanti süresi 12 yıl ürün garantisi; 25 yıl üretim garantisi olarak geçer.

Dolayısıyla güneş panellerinin ömrü 25+ yıldan fazla bir süredir. Bunu Almanya’nın en önemli araştırma ensititüsü olan Frauenhofer enstitütüsüde teyid etmektedir.

Gelişen teknolojiler çerçevesinde paneller gelişmiş ülkelerde; 15-20 yıl sonra değiştirilme konusu konuşulmaktadır; buna “re-power” denmekte olup; bunun sebebi ise aynı alandan daha fazla güç elde etme isteğidir. Bu değişim sırasında çıkan eski paneller; az gelişmiş ülkelere pazarlanmaktadır.

10 kW Güneş Enerjisi Fiyatları Nedir?

Bireyler evlerine ve işyerlerine bu sistemi uygulamadan önce 10 kW güneş enerjisi fiyatları sorusunu sormaktadır. Bu sorunun cevabı oldukça farklı olmasına rağmen uzun vadede karlı bir sistem olduğu gerçeğini değiştirmez. Yani bireyler güneş enerjisi odaklı hangi sistemi kurarsa kursun zarar etmesi muhtemel olmamaktadır. Bu sistemi uygulayacak bireylerin uzun vadede kar sağlayacağına dikkat etmesinde fayda vardır.

Yüksek maliyetli ödenen elektrik faturaları gerek apartmanlarda gerekse bireysel ve ticari kullanımda bütçeyi olumsuz olarak etkileyen önemli bir konudur. Enerjinin üretime dönüştürülmesi ekonomik anlamda büyük bir avantaj sağlar.

.

.

10 KW güneş enerji sistemi alt bileşenleri:

Güneş Paneli :  Sistemin en pahalı kısmı olduğundan Türkiye’de üretim hacmi yüksek, bilinilir markaları seçerek yola çıkmakta fayda vardır.  Hem parasal olarak; hem de düzgün ürün seçilmesi amacıyla düzgün güneş paneli tedariki bu işin en önemli kısmıdır. Burada İlk başta ucuza kaçmamak; daha sonra 25 yıl rahat etmeniz anlamına gelecektir.

Invertör (Evirici ) İnverter seçiminde ürünün özellikleri, içeriği; servis imkanları, Türkiye’de bulunan kurulu kapasitesi; ürünün bu güçlerdeki tecrübesi, iyi araştırılarak karar verilmesi gereken konulardan biridir.Aynı zamanda tesis sözleşmesine göre güç sınırlandırmaları ve yerel şebeke arıza durumlarında çalışan personelin can ve sistem güvenliği için geri dönüş akım kesimi yapacak özellik ve kalitede olmalıdır.

Konstrüksiyon Fiyatı:  Burada da farklı çatı tiplerine göre farklı ürün tipleri bulunmaktadır. Kar ve rüzgar yükleri , çatı statiği etkili faktörlerden bir kaç tanesidir.

Elektrik-Kablo ve Sarf Malzemeleri Fiyatı: Güneş Enerjisi AC-DC kablolama- GES panosu-kablo kanalı; ve diğer sarf ve elektrik  malzemeleri

İşçilik : Türkiye’de en önemli ve kritik konulardan birisi. Düzgün tasarımlı ve uygulanan bir sistem sizlere hiçbir sıkıntı çıkarmadan yıllarca hizmet verecektir.

Mühendislik Hizmetleri : Sistemin tüketime göre ve ihtiyaçlara göre en uygun şekilde tasarlanması; mühendislik hizmetleri, malzeme seçimi , çatı alanın verimli kullanılması, evrak düzenlenilmesi; evrak süreçlerinin yönetilmesi; uygulamanın kontrolü gibi hizmetler için

10 KW ve Altı Başvuru Evrakları

10 kW ve Altı Başvuru evrakları daha yukarıda güçlerle karşılaştırıldığında çok daha basittir. Gereken evraklar aşağıda sıralanmıştır:

 • Başvuru Formu (Islak İmzalı) *
 • Mülkiyet Durumu ile İlgili Belgeler *
 • Tapu (asıl veya noter onaylı)
 • Kira Sözleşmesi ( asıl veya Noter onaylı)- Minimum 2 yıl süreli olmalı *
 • Kullanım Hakkını Gösteren Belge (Aslı ya da Noter Onaylı Versiyonu) *
 • Noter onaylı Karar Defteri (Karar defterinin olmaması durumunda noter onaylı izin belgesi) *
 • Abonelik Durumu ile İlgili Belgeler *
 • Mevcut Abonelik var ise Tekil Kod *
 • İnşaat Ait Yapı Ruhsatı veya İnşaat Yapı Ruhsatı Yerine Geçen Bir Belge (Mevcut abonelik yok ise) *
 • İç Tesisat Proje Kapağının Onaylı Hali (Mevcut abonelik yok ise)
 • Yetki ile ilgili Belgeler
 • Nufüs Cüzdanı Fotokopisi (Gerçek Kişiler için) *
 • Yetki Belgesi – Vekaletname (asıl veya Noter Onaylı) *
 • İmza Sirküleri-İmza Beyannameleri (asıl veya Noter Onaylı)
 • Faaliyet Yasağına İlişkin Beyanname *

*Mesken aboneliği

Her ayın sonuna kadar yukarıdaki belgelerle dağıtım şirketine yapılan başvurular; eğer herhangi bir eksiklik yok ise bir ay içerisinde sonuçlandırılır; ve başvuru yapılan aydan sonraki ay 20-25’inde çağrı mektubu almaya hak kazanılır.

,

KAMPANYALI ÇATI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİMİZ ve KREDİ SEÇENEKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

.

Şebekeye bağlı, elektrik tüketimlerinizi karşılama öncelikli ve elektrik satış imkanlı bu sistemimizi diğer ongrid güneş enerji sistemlerinden ayıran en önemli özellik; birden fazla opsiyonlu ürün (ısınmasoğutmaelektrikli araç şarj , havuz-su ısıtma/pompadepolama/akü ) ve çözümler ilave ederek 24 saat güneş enerji MÜSTAKİL GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.

İŞ YERLERİ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ sayfamızı inceleyebilir

.

FABRİKA ve ENDÜSTRİYEL ÇATILAR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ sayfamızı inceleyebilirsiniz.

.

.

whatsapp hattımız için tıklayınız  →→ 🔗← ←

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

,

.

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

fişini güneşe tak, lisansız elektrik üretimi , su pompası güneş enerjiongrid sistem, elektrik satış ,güneş enerjisi . güneş paneli. ankara güneş paneli, ankara güneş enerjiçatı ve cephe güneş enerji sistemi , güneş paneli fiyat, güneş enerji fiyat , çatı güneş enerji, kır evi güneş enerji, bahçe güneş paneli , Güneş Paneli Fiyatları, Güneş enerjisi kaç TL, güneş enerjisi kurulum maliyeti ne kadar, Güneş Enerjisi, Elektrik Üretimi, Malzemeler ve Kurulum, Güneş paneli fiyatları ne kadar, solar enerji