Elektrik Faturanızı Nasıl Düşürebilirsiniz?Elektrik Faturanızı Nasıl Düşürebilirsiniz

elektrikden-tasarruf.mpeg
,
Elektrik faturanızı düşürün

Elektrik Faturanızı Nasıl Düşürebilirsiniz? Avrupadaki tüketiciler tarafından kullanılan elektriğin üçte ikisinin boşa harcandığı bulundu. Bazı ülkeler daha az israf ediyor, ancak İskandinavya ve Japonya gibi enerji açısından en verimli yerlerde bile hala kesilmesi gereken çok fazla israflar var.

Kötü alışkanlıklar ve bilgi eksikliği çoğu enerji israfından sorumludur. Biraz eğitim ve ayrıntılara daha fazla dikkat ile ev enerji harcamalarında etkileyici düşüşler elde edilebilir.

Yıl boyunca elektrik faturasında nasıl tasarruf edilir:

Kış, ilkbahar, yaz veya sonbaharda, enerji kullanımınızı azaltmak ve faturalarınızı azaltmak için fırsatlar her yerdedir. Bu sadece nereye bakacağını bilmek meselesi…

Isıtmak ve soğutmak

Mevsimlerin olduğu bir iklimde yaşadığınızı varsayarsak, ısıtma ve soğutma faturalarınız büyük olasılıkla toplam ev enerji maliyetlerinizin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturacaktır .

Neyse ki, bu yüzdeleri azaltmak için atabileceğiniz bazı adımlar var:

*Termostat ayarlarınızı yapın . Termostatınızı günde sadece sekiz saat için yazın bir derece daha yüksek veya kışın bir derece daha düşük ayarlamak, günlük ısıtma ve soğutma maliyetlerinizi yaklaşık yüzde bir oranında azaltacaktır. Geceleri veya evde olmadığınızda, daha da fazla enerji ve para tasarrufu yapmak için termostatınızı (kış) veya klimanızı (yaz) birkaç derece daha açabilirsiniz.

*Programlanabilir bir termostat edinin . Nasıl kullanılacağını öğrendikten sonra, çinternet arayüze sahip kaliteli programlanabilir bir termostat, evinizin enerji tüketimini yüzde 15 ila 20 oranında azaltabilir. Programlanabilir termostatlar, enerji kullanımınızı günün saatine ve doluluk alışkanlıklarına göre dakikasına kadar özelleştirmenize olanak tanır.

*Yaz aylarında fanlardan daha fazla yararlanın  Fanlar, klimaların yaptığı elektriğin çok küçük bir yüzdesini kullanır ve uygun şekilde yerleştirildiğinde birçok yaz gününde soğutma yükünü kaldırabilir. Göz önünde bulundurulması gereken seçenekler arasında, sık kullanılan odalardaki tavan vantilatörleri, çapraz akımlar oluşturmak için stratejik olarak yerleştirilmiş zemin ve pencere vantilatörleri ve çatıdan havalandırılan tüm evin güçlü vantilatörleri yer alır.

*Düzenli ayarlamalar, temizlikler ve denetimler için program yapın . Yerel yüklenicinizle iletişime geçin ve ilkbaharda (yaz soğutma sezonundan önce) ve sonbaharda (kış ısıtma sezonundan önce) yılda iki kez eğitimli bir teknisyeni evinize göndermelerini isteyin. Bu uzmanlar, ısıtma ve soğutma sistemlerinizi uçtan uca çalışır durumda tutacaktır.

Klimalar ve fırınlar olağanüstü gaz ve elektrik tüketicileri olabilir, ancak bunları akıllıca ve sorumlu bir şekilde kullanırsanız çok daha iyi hizmet verirler.

Aydınlatma

Uzun bir süre boyunca, florasanlar (kompakt floresan ışıklar) enerji verimli aydınlatmada altın standarttı. Ancak LED’ler (ışık yayan diyotlar) artık dağın kralıdır.

Florasanlar karşılaştırıldığında, standart Edison armatürlerine takılan LED ampuller, gerekli aydınlatmaya bağlı olarak enerji tüketimini yüzde 75’ten herhangi bir yerde azaltabilir (daha parlak ampullerde tasarruf daha azdır)  . Tipik LED ampul, karşılaştırılabilir bir florasandan iki kat daha uzun süre dayanır (20 yıla karşı 10 yıl), bu da tasarruflarınızı daha da artırır.

Söylemeye gerek yok, tipi ne olursa olsun, kullanılmayan odalarda ışıklar kapatılmalıdır. Bu, ailenizdeki herkesin ezberlemesi gereken zor ve hızlı bir kuraldır.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Sıcak su

Sıcak su kullanımı, ev enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 14’ünü oluşturur ve çok az aile bunu akıllıca veya verimli kullanır.

Sıcak sudan tasarruf etmek için şunları yapmalısınız:

*Su ısıtıcısındaki termostatı 120 derece Fahrenhayt’tan fazla olmayacak şekilde ayarlayın. Su ısıtıcınızın sıcaklığını düşürdüğünüz her 10 derece için yüzde 3 ila 5 arasında bir tasarruf bekleyebilirsiniz .

*Banyo yapmak yerine kısa duşlar alın ve düşük akışlı duş başlıklarının takıldığından emin olun.

*Şofben tankına bir ısı kapanı takın ve üzerine bir yalıtım örtüsü örtün . Her biri, ısının kaçmasını önleyerek şofben çalışma verimliliğini artıracaktır.

*Sızdıran sıcak su musluklarını hemen düzeltin. Sürekli akan bir musluk, süresiz olarak damlamaya bırakılırsa, su ısıtma faturalarını artırabilir.

*Yeni bir su ısıtıcısı için pazardaysanız, enerji tasarrufu sağlamanın bir yolu, tanklı ısıtıcınızı tanksız bir ünite ile değiştirmektir. Tanksız su ısıtıcıları, ön depolama gerektirmeden kesinlikle talep üzerine sıcak su üretir.

sızdıran musluk

Günde 60 galon sıcak su kullandığınızı varsayarsak (dört kişilik bir aile için ortalama [11] ), tanksız giderseniz sıcak su tüketiminizi yaklaşık yüzde 20 oranında azaltmayı bekleyebilirsiniz.

Giysilerinizi soğuk suda yıkayın

Çamaşır makinenizin kullandığı enerjinin çoğunun suyu ısıtmak için kullanıldığını biliyor muydunuz?

Giysilerinizi yıkarken ılık veya sıcak su yerine soğuk su kullanmak, evinizin genel enerji kullanımını azaltmaya yardımcı olabilir. Çamaşırları soğuk suda yıkamak da kıyafetlerinizin ve renklerinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. 

yalıtım

Konu ısıtma ve soğutma olduğunda, evinizin zarfı büyük bir enerji sızıntısı kaynağı olabilir. Evinizde yeterli izolasyon var mı?

Çoğu insan bunu yapmaz ve bir inceleme ayarlamak için bir yalıtım teknisyeni ile iletişime geçerseniz, mevcut yalıtım zarfınızın bütünlüğünü tehlikeye atan çok sayıda çatlak, yarık, delik ve eksik parça ortaya çıkarabilir. Bu, düzeltilmesi gereken bir durumdur, çünkü kötü yalıtılmış çatılar, duvarlar ve zeminler, kışın evinizin ısı kaybının yüzde 60’ını oluşturabilir .

İsterseniz yeni yalıtımı kendiniz kurmayı seçebilirsiniz, ancak bazı yalıtım türleri bir profesyonelin hizmetlerini gerektirir.

Pencerelerin, kapı çerçevelerinin, boruların ve elektrik prizlerinin etrafındaki kalafatlama ve hava koşullarına karşı sıyırma, yalıtım yenileme projeniz için önemli bir DIY takviyesidir. Bu gözden kaçması kolay açıklıklar sayesinde ne kadar hava değişiminin gerçekleşebileceğine şaşıracaksınız.

Eski ve verimsiz pencerelerinizi hemen değiştirmeyi göze alamazsanız, ucuz plastik pencere kitleri , kışın soğuk havalarında soğuk havanın içeri sızmasını ve sıcak havanın dışarı sızmasını engeller.

Evinizin zarfının verimsiz özelliklerini değiştirmek önceden maliyetli olabilir, enerji sızıntıları gereksiz yere maliyet eklediğinde artık kelimenin tam anlamıyla “kapıdan veya pencereden para atma” olmayacağından uzun vadede çok para tasarrufu sağlarsınız.

Hazırda bekleme gücü

Çoğu cihaz, kullanımda değilken bile güç çeker. Bu kolaylık sağlamak için yapılır, ancak bekleme modunda güç kullanımı son derece savurgandır ve bu konuda hiçbir şey yapmazsanız elektrik faturalarınızı yüzde 10-13 oranında artırabilir.

Beklemedeki güç sorunlarınızı çözmek için her şeyi, hiçbir cihaz veya cihaz kullanılmadığında kapatılabilen çoklu prizlere takın. Ayrıca, kullanılmadıkları zaman elektrikli cihazların fişini de çekebilirsiniz.

pencereler

Bir evin ısıtılan havasının yüzde 30’a kadarı kışın açık pencerelerden kaybolabilir, ancak yazın bu pencerelere çarpan güneş ışığının dörtte üçü istenmeyen ısı kazancı olarak eve girer.

Bu ikilemin cevabı, perde, perde, panjur, panjur, panjur, tente veya cam filmi gibi pencere kaplamaları veya perdeleri kullanmaktır . Hepsi ısı kazancını veya kaybını önlemede oldukça etkilidir ve tenteler ve cam filmi hariç diğerleri gerektiğinde kapatılabilir veya açılabilir.

Kuzey bölgelerinde, tenteler güney pencerelerinin üzerinde iyi çalışır: Yazın güneş gökyüzünde yüksek olduğunda, tenteler onu tamamen engeller, ancak kışın gökyüzünde alçaldığında, odaları daha sıcak hale getirmek için tentenin altında parlayabilir.

İçeriye uygulanan pencere filmi özellikle kışın ısı kaybını ve yazın ısı kazanımını önlemek için iyidir, ancak kış günlerinde güneş ışığını engelleyebilir ve bu nedenle güneye bakan pencereler için en iyi seçim olmayabilir.

Enerji tasarruflu cihazlar

Isıtma ve soğutmadan sonra ev aletleri, evdeki en büyük enerji kullanımlarından biridir. Buzdolapları, bulaşık makineleri, çamaşır ve kurutma makineleri gibi verimsiz ev aletlerini daha enerji verimli modellerle değiştirmenin yanı sıra, su ısıtıcısı, kazan ve fırın gibi cihazları da daha verimli modellerle değiştirmeyi düşünün.

Bir çok ülkede , Enerji etiketi , enerji açısından en verimli cihazları belirtmek için kullanılır.

Değiştirdiğiniz buzdolabı, televizyon, klima, fırın, şofben, ocak, nem giderici, çamaşır makinesi, kurutucu veya bulaşık makinesinin (liste uzayıp gidiyor) yaşına göre yüzde 10 ila 50 arasında herhangi bir yerde tasarruf edebilirsiniz. .Daha eski cihazlar (10 yıl veya daha eski), hükümetin resmi enerji verimliliği standartlarını karşılamak için üretilen yepyeni ürünlerden çok daha az verimlidir ve eski modelleri en yeni ürünlerle değiştirmek, elektrik veya gaz kullanımını önemli ölçüde azaltmak için mükemmel bir yoldur.

Yeni enerji etiketleri

Eski modellerinizin uygun şekilde geri dönüştürüldüğünden emin olmayı unutmayın ! Cihaz satan birçok işletme, eski cihazlarınızı ücretsiz olarak alıp geri dönüştürmeyi teklif edebilir.

Giysilerinizi bir çamaşır ipine kurutmak için asın

Çamaşır kurutma makineleri çok fazla enerji harcar ve enerji faturalarınızı artırır. Bir çamaşır ipi satın almak için para yatırdıktan sonra, doğal ve yenilenebilir güneş enerjisi kullanarak çamaşırlarınızı çamaşır ipinde kurutmak ücretsizdir.

.

bir güneş enerji sistemi size ne kadar para kazandırabilir?

Çatı veya cephe alanınızdan yararlanın: bölgenizdeki güneş enerjisiyle ilgili fırsatları bulun, elektrik faturanızı ortadan kaldırın, yerel şebekeye elektrik satın ve sizde güneş enerjisi devrimine katılın.

.

Neden elektrik tasarrufu? 

Dünya çapında , toplam yakıt yanmasının yaklaşık yüzde 50’si elektrik ve ısı üretimiyle bağlantılıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, yıllık karbon emisyonlarının yüzde 35’i (2016’da 5.171 milyon mt) elektrik santrallerinden geliyor ve bu büyük elektrik tüketimi, ABD’yi gezegendeki en büyük karbon yayıcı haline getiriyor.

Bir tüketici olarak, muazzam miktarda elektrik gücü kullanarak karbon ayak izinizi büyüttüğünüzde, banka hesaplarınızı tüketecek ve finansal güvenliğinizi tehlikeye atacaksınız. Bu enerji israfı, aynı zamanda, doyumsuz elektrik talebinizi karşılamak için fosil yakıt yanma hızının hızlandırılması ve karbondioksit kirliliğinin artması gereken kömür, gaz ve petrol yakıtlı enerji santrallerine daha büyük bir yük getiriyor.

elektrik tasarrufu

Bu, kimseye hizmet etmeyen bir işlev bozukluğu döngüsüdür. Şimdi rotayı değiştirmek sizin yararınızadır ve iyi haber şu ki bunu yaşam kalitenizden ödün vermeden yapabilirsiniz. Daha fazla enerji verimliliği , elektrik faturalarınızdan tasarruf edebileceğiniz ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olduğunuzun ve bunu yaparken çevreyi koruduğunuzun tam bilgisiyle, zevk aldığınız yaşam tarzını sürdürebileceğiniz anlamına gelir.

Gezegeni kurtarırken paradan tasarruf etmek

Elektrik tasarrufu için en iyi fikirlerden bazıları, önceden yatırım yapılmasını gerektirir (pencere kaplaması veya yalıtım eklemek, yeni LED ampuller satın almak, yeni Enerji etiketli cihazları satın almak vb.) Sıkı bütçe.

Ama büyük resme bakmak lazım. Enerji verimliliğine şimdi birkaç dolar daha yatırım yaparak, sonunda çok önde olacaksınız . Enerji maliyetleri bir evin bakımının önemli bir parçası olduğundan, enerji tasarrufu da size çok para kazandıracaktır. Zaman geçtikçe enerji verimliliğine yapılan yatırımlar kendilerini defalarca amorti edecek ve bu size bir elektrik maliyet düşürme planını benimsemek için ihtiyacınız olan tüm teşviki verecektir.

Ve bir şey daha var. Karbon ayak izinizi agresif bir şekilde azaltarak, insanlığın daha sürdürülebilir bir yaşam biçimine devam eden dönüşümünü desteklerken değerlerinizle uyum içinde yaşayacaksınız.

,

Ongrid Güneş Enerji sisteminiz, SaVİNG GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ tarafından kurulursa, bu yatırımı daha da güvenli hale getirmek için; 4 yıl garantili güneş enerjisi üretimi, 3 yıl işçilik garantisi, 2 yıl sistem bakım izleme ve servis, GARANTiSİ alırsınız.

,
,

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİN, ÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

.

.

.

,

,