⛵ MARİN SOLAR

SAVİNG GÜNEŞ ENERJİ MARİN SİSTEMLER

 #saving_marin

 #fişini_güneşe_tak

Aküler,  şarj cihazları, güneş panelleri, Güneş Kitleri veya Marin Aracınızı güneş enerjisi, diğer şarj kaynakları ve enerji tasarruflu cihazlarla donatmakla ilgileniyorsanız, bizimle iletişime geçiniz!

Neye ihtiyacınız olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve rehberlik arıyorsanız, başlamanın en iyi yolu whatsapp veya e-mail ile bizim ile iletişime geçin. . Teçhizatınız, kamp yaşam tarzınız, iş enerji ihtiyaçlarınız ve güç tüketimi alışkanlıklarınızla ilgili sorularda size rehberlik edeceğiz. Talepleriniz ne kadar eksiksiz olursa, Saving Güneş Enerji proje sorumlularımızın, sizi doğru yöne yönlendirmesi o kadar kolay olacaktır. Bu, daha fazla soru içeren bir e-posta veya önerilen ihtiyaç listesiyle bir ön tasarım planlaması olabilir.

Herkes teçhizatlarını farklı kullandığından, otomobil, panelvan,  otobüs, vs.’nin her modeli için “tek beden herkese uyar ” düşüncesi yoktur. Güç sistemlerimizi elektrik ihtiyaçlarınıza, alan kısıtlamalarına ve bütçe sınırlarınıza bağlı olarak süreklilik prensibi ile tamamen özelleştirilebiliriz.

Saving Güneş Enerji 2 yıl ve 5 yıl GARANTİLİ güneş enerjisi ve alternatif şarj kaynakları ile ; her zaman ve her yerde enerji ihtiyaçlarınızı karşılar.

.

uygulamalarımızdaki tüm tüm akü çeşitleri garanti kapsamındadır

.Belirli bir uygulama için tasarım

Tekne, boat, gemi  gibi belirli bir uygulama için bir sistem tasarlıyorsanız SAVİNG MARİN SİSTEMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. Saving Mobil Sistem kategorilerinin her birinde seçim yapabileceğiniz üç sınıf kit tasarladık. Bu popüler kitlerden biri ihtiyaçlarınızı karşılayabilir veya belki de size özel bir yapılandırma için ilham kaynağı olabilir.

Kendi sisteminizi yapılandırmak isterseniz, whatsaap veya e-mail ile bizimle iletişime geçiniz. Bir tasarım hakkında neyi beğendiğinizi ve neyi değiştirmek istediğinizi bize bildirin. Size özelleştirilmiş bir sistem elde etmek için tasarımlarımızdan herhangi birini değiştirebiliriz.

Saving Güneş Enerji’nin kurulumumu yapmasını istiyorum

Kurulumu yapmamızı isterseniz, süreci başlatmanın en iyi yolu bize ulaşmaktır.  İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, fiyat belirleme sürecine kadar sizin ile iletişim halinde olacağız.  Tasarım ve fiyatı onayladığınızda, bir kurulum tarihi ayarlamak için sizinle birlikte çalışacağız. Kurulumunuzu olabildiğince çabuk planlamanız çok önemlidir, çünkü genellikle haftalar öncesinde rezervasyon yaptırırız.

 

Mevcut ekipmanı yükseltme

Mevcut bir sisteminizi genişletmek, yükseltmek veya değiştirmek istiyorsanız, en kolay başlangıç ​​yolu bizim ile iletişime geçmenizdir.  Sisteminiz hakkında olabildiğince fazla ayrıntı eklediğinizden emin olun, böylece doğru özellikleri karşılayan bileşenleri bulmanıza yardımcı olabiliriz. Bu bilgiler şunları içerebilir:

-Standartlar, Watt, Marka, Model, Güneş panellerinin Vmpp -Paneller
(seri, paralel, seri ve paralel, vb.)
-Ne tür birleştirici kutusu kullanıyorsunuz
-Kablo göstergesi çatı ve şarj regülatörü / akü bankası arasında
-Kalite, Tip, Marka, Model, Voltaj, akülerin
yaşı -Wattage, Marka, İnvertör / şarj cihazı modeli –ek şarj seçenekleri,…

Neleri artırmak veya değiştirmek istediğinizin açıklaması

Hala bekliyor musunuz?

Bir e-posta gönderdiyseniz ve halen bir cevap almadı iseniz, başka bir e-posta ile  fisinigunesetak@gmail.com adresine bir e-posta göndererek bize bir hatırlatma bulununuz.

24 saat içinde herkese geri dönmeye çalışıyoruz, ama son derece meşgulüz ve zaman zaman hatalar olabiliyor. .

Acil ulaşım için, whatsapp 0 544 770 18 06 numaralı telefonumuza mesaj atınız.

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←←

Sistemlerinizin kalbi şebekesiz offgrid sistemlerde tabiki AKÜDÜR. Kalitesi , tipi, markası ne olursa olsun tüm aküler aşırı şarj , aşırı deşarj ve ortam sıcaklığı ile akım anındaki sıcaklıktan doğrudan etkilenirler. Buda akünün performansı ve kullanım süresinde belirleyici faktördür . Maalesef ki, ülkemizdeki bir çok güneş enerji ve alternatif şarj kaynaklı sistemler 3-5 aylık akü yenileme döngüsü içerisindedir. Akü ve nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili sohbet söyleşimizi AKÜ sayfamızda bulabilirsiniz .

.

.

.

.

.

.

MOBİL BOX SİSTEMLER ( ARAÇ GÜNEŞ ENERJİLİ KUTULAR )

.

.

.

Suda birçok farklı tekne tipi bulunabilir : yelkenli yatlar, lüks seyir gemileri, şalopalar, römorkörler ve konteynır gemileri.
İster eğlence için, isterseniz de mesleki bir nedenle yelkenli kullanın, tüm elektrikli ekipmanınızın denizin ortasında bile düzgün çalışması için, güvenilir bir güç girişinizin olması çok önemlidir.

.

.

.

LiFePO4 (lityum akülü) SETLERİMİZ

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

,

VİCTRON AGM/JEL AKÜLÜ SETLERİMİZ

10301020.
.

.

.

.
.

6) GİT GİT MARİN SOLAR

MARİN SOLAR

linkimizden inceleyebilirsiniz.

7)SAVİNG  SANA ÖZEL MARİN

Bu güç sistemleri aşağıdaki hususlar dikkate alınarak oluşturulmuştur:

Küçük çatı alanı sadece birkaç küçük güneş paneline izin verir.

Yüksek akım alternatör şarjı potansiyeli.

Aküler ve eviriciler için dar alanlar.

Aşağıdaki adım adım kılavuz, sizi özel bir güç sistemi geliştirmek için sayısız seçenek ve tasarım konusunu ele alır.

1. Bir akü bankası seçin: 

  Akü bankası sistemin kalbidir. Yükleme kolaylığı, yüksek kalitesi ve zaman içinde genişleme yetenekleri nedeniyle lityum akülerini öneririz.

Akü, bir akü monitörü, kablo, pabuçlar ve ısı büzüşmesi ve bir akü ve paralel kablolar içeren genişletme kitleri içeren bir taban kiti olarak uyguluyoruz. İki akü için bir taban kiti ve bir genişletme kiti seçin. Üç akü istiyorsanız, bir taban kiti ve iki genişletme kiti edinin.

Planınız bir klima çalıştırmaksa, her 200Ah lityum akü kapasitesine göre 15.000BTU klimada yaklaşık 1 saatlik çalışma süresi elde edersiniz. Ayrıca, en az 3000VA İnvertör, Kolay Başlangıç ​​Kiti ve üç lityum aküye ihtiyacınız olacaktır, bu da akü bankını bir yuvaya veya içine yerleştirmek anlamına gelir.

2. Alternatör Şarjı:   :  

Lityum akülere yükseltme yaparken, alternatör şarjı için akü birleştiricinizi yükseltmeniz gerekecektir. Bu değişiklik olmadan, bir lityum akünün daha yüksek dinlenme voltajı mevcut akü birleştirici rölesini alternatörün çalıştığını düşünmek için kandıracak ve lityum akü bankası kontak kapalı olsa bile marş aküsüne paralel olacaktır. Sonuç, tehlikeli derecede düşük bir voltaja düşene veya lityum akülerin dâhili birleştirmeyi devreye girerek daha fazla deşarjı önleyene kadar marş aküsüne akan lityum akülerdir.

Akü – Akü Şarj Cihazı 12V / 60A

Bu cihaz, akıllı bir alternatörün kullanıldığı veya lityum akü bankasının yüksek akımı kaldıramadığı teknelerde lityum alternatör şarj cihazı sistemi yükseltmeleri için idealdir.

3. Solar şarj sistemini seçin: 

Çatınıza sığacak bir solar şarj sistemi ekleyin. Zor bir kural olarak, her 100W güneş enerjisi günde yaklaşık 42Ah (veya 500Wh) şarj üretecektir. .

Panel boyutlarını almak için üst tablolarımıza göz atın.

En popüler yapılandırmalardan biri, şarj kontrol cihazında iki 1000W güneş paneli. Bu, genişletmek isterseniz bir 90W panel daha eklemenize olanak tanır.
Portatif bir panel kullanmak istiyorsanız, hem çatı dizisini hem de portatif paneli işleyebilmesi için merkezi şarj regülâtörünün boyutunun büyük olmasını öneririz.

MPPT şarj kontrolörleri, herhangi bir akü türü ile uyumludur ve Bluetooth üzerinden iletişim sağlar.

Victron Komple Şarj Cihazı (85A)

Akü voltajını ve solar şarj hızını Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona veya tablete iletir, Gelişmiş MPPT şarj kontrolörü PWM’den yaklaşık% 20 daha fazla enerji sağlar, Birleştirici kutusu çatı penetrasyonunu kapsar ve kolay yükseltmelere izin verir,

Victron Komple Şarj Cihazı (50A)

Akü voltajını ve solar şarj oranını Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona veya tablete iletir, Gelişmiş MPPT şarj kontrolörü PWM’den yaklaşık% 20 daha fazla enerji sağlar, Birleştirici kutusu çatı penetrasyonunu kapsar ve kolay yükseltmelere izin verir,

Victron Komple Şarj Cihazı (30A)

Akü voltajını ve solar şarj oranını Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona veya tablete iletir, Gelişmiş MPPT şarj kontrolörü PWM’den yaklaşık% 20 daha fazla enerji sağlar, Birleştirici kutusu çatı penetrasyonunu kapsar ve kolay yükseltmelere izin verir,

Victron Komple Şarj Cihazı (20A)

Akü voltajını ve solar şarj oranını Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona veya tablete iletir, Gelişmiş MPPT şarj kontrolörü PWM’den yaklaşık% 20 daha fazla enerji sağlar, Birleştirici kutusu çatı penetrasyonunu kapsar ve kolay yükseltmelere izin verir,

200W Kasalı Katlanır Panel

Taşınabilir paneller, sınırlı tavan alanına sahip platformlar için mükemmel bir seçenektir ve katlanır paneller en iyilerden bazılarıdır. Bu taşınabilir panellerin şarj denetleyicisi yoktur. Mevcut bir şarj kontrolörüne sahip bir “tak çalıştır” sistemde kullanılması veya satış sonrası bir sisteme entegre edilmesi amaçlanmaktadır.
Watt:   200W
Tip:   Polikristal
Açık Boyutlar:   110 cm x 135 cm x 2,5 cm kalınlık
Kapalı Boyut:   101x 67 x 6 cm kalınlık 
Ağırlık:   18 kg 
Çerçeve:   Katlanır, Gümüş Eloksallı Alüminyum
Bağlantı Türü:   5 metre seyyar kablosu

Üretilen tüm paneller, gün boyunca yüksek verimli çıktı sağlayan birinci sınıf A sınıfı polikristal güneş Akülerinden yararlanır. Bu üst düzey paneller, aşırı güneş açıları sırasında maksimum ışık emilimi için yansıma önleyici özelliklere sahip özel AR kaplamalı cam ile kaplanmıştır.

Omni montaj teknolojisine sahip alüminyum çerçeve sert eloksallıdır. Bu, dış panel kenarlarının, elemanlara karşı bir bariyer oluşturmak için elektrokimyasal işlemde önemli ölçüde sertleştirildiği anlamına gelir.

Yeniden tasarlanmış ergonomik tutması kolay kurulumu kullanarak bu uygun güç üretim sistemini kolayca taşıyın. Kasayı açın ve hassas işlenmiş kelebek tokaları kullanarak açın. Omni-mount teknolojisi, kullanıcıların optimum yerleştirme için kullanımı kolay eğimli bacakları açmasına izin veren kolaylık ve kararlılık ile ilgili her şeye sahiptir.

Kablolama, basit bir hızlı bağlantı fişi ile sonlandırılan ve tüm Solar yanak bağlantı noktalarıyla uyumlu olan 5m SAE pozitif ve negatif kablo ile montajı bitirin.

330W Kasalı Katlanır Panel

Portatif paneller, sınırlı tavan alanına sahip platformlar için mükemmel bir seçenektir ve katlanır paneller bulduğumuz en iyilerden bazılarıdır. Bu taşınabilir panellerin şarj denetleyicisi yoktur. Mevcut bir şarj kontrolörüne sahip bir “tak çalıştır” sistemde kullanılması veya satış sonrası bir sisteme entegre edilmesi amaçlanmaktadır.

Watt:   330W
Tip:   Monokristal
Açık Boyutlar:   148cm x 67cm x 3,5cm
Kapalı Boyut:   148cm x 134  cm x 8 cm kalınlık 
Ağırlık:   20 kg
Çerçeve:   Katlanır, Gümüş Eloksallı Alüminyum
Bağlantı Türü:   5m kablo takımı

Üretilen tüm paneller, gün boyunca yüksek verimli çıktı sağlayan birinci sınıf A sınıfı polikristal güneş akülerinden yararlanır. Bu üst düzey paneller, aşırı güneş açılarında maksimum ışık emilimi için yansıma önleyici özelliklere sahip özel kaplamalı cam ile kaplanmıştır.

Omni montaj teknolojisine sahip alüminyum çerçeve sert eloksallıdır. Bu, dış panel kenarlarının, elemanlara karşı bir bariyer oluşturmak için elektrokimyasal işlemde önemli ölçüde sertleştirildiği anlamına gelir.

Yeniden tasarlanmış ergonomik tutması kolay kurulum kullanarak bu uygun güç üretim sistemini kolayca taşıyın. Kasayı açın ve hassas işlenmiş kelebek tokaları kullanarak açın. Omni-mount teknolojisi, kullanıcıların optimum yerleştirme için kullanımı kolay eğimli bacakları açmasına izin veren kolaylık ve kararlılık ile ilgili her şeye sahiptir.

Kablolama, basit bir hızlı bağlantı fişi ile sonlandırılan ve tüm Solar yanak bağlantı noktalarıyla uyumlu olan 5m SAE pozitif ve negatif kablo ile montajı bitirin.

4. Bir İnvertör / Şarj Cihazı Sistemi seçin:   İnvertör / şarj cihazları bir invertörü ve şarj cihazını tek bir birimde birleştirir. Ayrıca, gerektiğinde kıyı gücünü akü gücü ile birleştirebilecekleri anlamına gelen PowerAssist de sunuyoruz. Kitlerimiz, teknelerinize veya boatlarınıza yükseltmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte kurulum yapalım.

3000 inverter / şarj cihazı 2000’dan sadece biraz daha pahalıdır ve farklı şekillerde şekillendirilmiştir. 3000 inverter / şarj cihazı, bir cezve ve mikrodalga gibi bir klima veya aynı anda birden fazla cihaz çalıştırma seçeneği sunar. Kurulum süresi her iki inverter için de aynıdır.

3000 sürücüyü tam olarak desteklemek için 300A akım çıkışını veya üç lityum işleyebilecek bir akü bankasına ihtiyacınız olacaktır. 3000 daha küçük bir pil bankasında çalışır, ancak yalnızca iki akü kullanılırsa 2000VA inverter gibi çalışır.

Bir klima çalıştırmayı planlıyorsanız, Kolay Başlangıç ​​kiti ile 3000 inverter sistemine ihtiyacınız olacaktır.. İki klimayı çalıştırmayı planlıyorsanız, 5000’li 24 V’luk bir sistem düşünün.

PowerAssist, invertör / şarj cihazlarının AC kaynağından gerçekte mevcut olandan daha fazla güç sağlama yeteneğidir – bir marinadaki bir tekne için kıyı gücü, karavan, römork çadırı veya gerçekten herhangi bir ev için güç bağlantısı, hatta sadece güneş, akü ve bir AC jeneratör elektrik kaynağıdır.

Bu tür AC kaynaklardan elde edilen güç, kaynağın akım değerinin voltaj süresidir. Örneğin, bir İngiliz marina tekne  230V ve genellikle 16A olarak derecelendirilmiştir. Bu bize 3.68kW kullanılabilir güç veriyor – ama bu 2kW fanlı ısıtıcıyı çalışır durumda tutmak ve aynı anda 2.5kW su ısıtıcısını çalıştırmak istiyorsanız, 4.5kW kombine gerektirir?

Bunu PowerAssist olmadan yapmaya çalışırsanız, kaynağı açacaksınız, ancak PowerAssist ile teknenizin aküleri invertör tarafına DC güç besliyor ve ani bir hızlı transfer anahtarı bu DC’yi marina AC kıyı gücüne AC dönüştürülmüş güce ekliyor. Şimdi, ısıtıcıyı ve ısıtıcıyı çalıştırmak için bu kombine AC güç toplamına sahipsiniz, su ısıtıcısını kaynatmak için kısa bir süre gerekiyor. Su ısıtıcısı kaynadığında kapanır, evirici evirmeyi durdurur ve hiçbir şey yapmadan geri döner – kıyı beslemesi AC fan ısıtıcısını eskisi gibi çalıştırmaya devam eder.

Sadece fan ısıtıcı çalıştığında, kalan kalan AC gücü 1,18kW’dir (3,68kW sahil besleme – 2,0kW fan ısıtıcı), akülerin ve / veya kalan 1,18kW’a kadar olan küçük AC tüketicilerinin DC şarjı için kullanılabilir Sahil gücü. Bununla ilgili her şey ve PowerAssist, inverter tarafının özelliklerine kadar istediğiniz gibi tekrar geri dönebilir.

Akülerinizden herhangi bir PowerAssist kullanmak istemiyorsanız, yalnızca şarj cihazına geçin ve şimdi AC kıyı beslemesi hala açık olacak ve invertör kapalı olacak, DC şarj ve AC gücü için 3.68kW AC kıyı beslemesi mevcut dizüstü bilgisayarlar, TV’ler, ekmek kızartma makinesi vb. gibi küçük AC tüketicileri

Akımı sıfıra ayarlarsanız şarj cihazı kapanır, AC kaynağı geçer ve invertör devreye giremez – tekneden ve kıyıdan güç kesilirse kullanışlıdır, çünkü aküleriniz tarafından boşalamaz inverteri uzaktayken. Sistem monitörü daha da fazla karmaşıklığı ve kontrol eder, ancak bu blogun kapsamı dışında.

6. İsteğe bağlı bileşenler ve araçlar: Bu öğeleri satın alma işleminize dahil etmeyi düşünebilirsiniz.İnverter Programlama – İnvertörlerimiz önceden programlanmış olarak gelir, ancak bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, proğrama  ihtiyacınız olacaktır .
AKÜDEN AKÜYE ŞARJ CİHAZI. ELEKTRİK ÜRETMEK AMAÇLI ÖZEL ŞARJ DİNAMOLARI…AC TOPRAKLAMA ÜNİTESİ

fisinigunesetak@gmail.com

Whatsapp 0 (544) 770 18 06

.

.

.

.

.

.

.

.

.

,

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ← ←

Balgat  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com