Güneş Enerjisiyle Elektrikli Araba Şarj Park

Güneş Enerjisiyle Elektrikli Araba Şarj Park, apartman, site, otel, işyeri ve bütün kamusal alanlarda elektrikli araçların şarjını yapmak ve kısmi elektrik ihtiyaçlarını sağlayan otopark, yağmurkluk, güneşlik gibi güneş enerjili uygulamalırımızdır.

sarj-otopark.jpg

Türkiye gibi dikey yapılaşmanın yoğun olduğu ülkelerde elektrikli araçların evde şarjı kadar,  kamusal alanlarda şarja  ihtiyaç olacağı öngörülüyor, dolayısıyla özellikle kendi ülkemiz için kamusal alanda şarj noktasında biraz daha fazla çalışmalıyız.

Apartman ve site yönetim otopark alanları,otel, kafe, restorant,gibi tüm işyerlerine ait  uygun alanlar, belediye ve kamuya ait tüm uygulanabilir sosyal alanlar, elektrikli araç şarj istasyonu hizmetleri verebilir.

Elektrikli arabaların her yıl yüksek oranda katlanarak çoğalarak hayatımızda olacağı, içten yanmalı araç teknolojisinin elektrikli araçlara kayması,  enerjinin giderek daha fazla değerli hale gelmesi, dünyada enerji açığının zaman içinde belirginleşmesi,  çevre kirliliği gibi nedenlerle elektrikli araçlarımızın hareket kabiliyeti olan  batarya şarjı cep telefonu şarj ihtiyacımız gibi en temel ihtiyacımız haline gelecektir.

Yeni  Otopark Yönetmeliği otopark olan yerlerde belirli miktarda şarj ünitesi yapmak zorunluluğunu belirtiyor.

Yönetmelik evde elektrikli araç şarjına yönlendirecektir. Ayrıca evde şarj etmek, kamusal bir alanında şarj etmekten çok daha ucuza gelecektir. Çünkü kamusal alanda şarj ettiğinizde kamusal alana şarj ünitesini koyan operatörün bir hizmet bedeli olacak,  oraya belki kira verecek veya başka nedenler dolayısıyla şarj birim ücretiniz biraz daha yukarılarda olacaktır.

Evde zaman tarifeli bir elektrik aboneliğiniz varsa ve gece tarifesi mevcutsa, gece çok daha düşük birim fiyatından evde şarj etmek isteyeceksiniz.  Zamanlada elektrikli araç şarj alışkanlığınız oluşacaktır.

Güneş enerjisi ile kendi ürettiğiniz elektrik ile  elektrikli araçlarınızı şarj etmek tüm fikirleri değiştirecektir.

Güneş Enerjili elektrik şarj istasyonunuzun lokasyona ait özelliklerle kısmi yada bütünü ile uygulanabilir  hale gelmesi ile ister AC den AC ye ister güneş panellerinin ürettiği DC enerji ile ve enerji depolamalı (akü) ve şebeke desteği ile çok daha hızlı DC DC elektrikli şarj istasyonunu sahip olabilirsiniz.

Biliyoruz ki günlük  zamana, mevsime, bölgeye, gölgelenmelere, eğime, azimuta bağlı olarak güneş panelleri değişken ve dalgalı güçte elektrik üretirler. Elektrik üretim anındaki DC voltajın yeterli olmaması şarjın gerçekleşmemesine neden olacaktır. Güneş enerjili Elektrikli araç şarj parklarımızı akülü ve şebeke destekli olmasını öneriyoruz.

Güneş panellerimizin anlık ihtiyaç fazlası ürettiği enerjiyi yüksek performanslı akülerde depolanması, daha sonraki zamanlarda elektrikli araç şarjlarının yine güneş enerjisinden yapılıyor olması haline gelecektir. Bir başka deyişle 24 saat güneş enerjisi kullanımı….

Güneş panellerinin veriminin,  elektrikli araç şarjını karşılayan zaman aralıklarında şarj yapmakda mümkün tabiki,

Aşağıdaki güneş panelleri ile DC DC şarj Enerji yönetim örneklerimizi incelememiz konuyu daha anlaşılır hale getirecektir.

gunes-enerjili-otopark.jpg

.

fosil-yakıt.jpg

.

Elektrikli Şarj İstasyonları ile Nasıl gelir elde ederim?

Elektrikli araç şarj istasyonu olan  bina ve siteler gibi ticari işyerlerleride her zaman öncelik haline gelecektir. Rekabet de birden çok basamak önde olmanızı sağlıyacakdır.

Sahip olduğunuz Güneş enerjili elektrikli araç şarj parkınız ile, şarj hizmetleri vererek gelir elde edebilirsiniz.

Biliyorsunuz Türkiye’de enerjiyi sadece lisansınız varsa satabiliyorsunuz, dolayısıyla elektrikli araç  şarj operatörleri faturalamayı dakika üzerinden yapıyor. Yani; bir ticari kimliğiniz var veya şirket kurdunuz,  bir elektrikli araç şarj  operatörü sahibisiniz, ve diyelim ki  beş tane  şarj ünitesi satın aldınız, bunları belirli lokasyonları koydunuz ve bunları işletmek istiyor ve   bunlardan para kazanmak istiyorsunuz.  Burda müşteri potansiyelini yüksek tutmak için  bir  elektrikli araç şarj operatörü  ile anlaşarak  şarj ünitelerinizi onların ağına dahil ederek oradan faturalandırabilir,  ve onlardan kâr payı alabilirsiniz veyahut da kendi beckert yazılımı oluşturup kendi şarj ünitelerinizi kendiniz işletebilir  ve hatta bir tane sandalye atıp başlarına gelen herkesten dakikaya göre, kullanıma göre faturalandırabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Ayrıca ; Hollanda örneğinde olduğu gibi, ülkemizde de elektrikli araçlara şarj yapan firmaların  merkez bir çatıda birleştirileceği ve telefon internet uygulamaları ile kullanıcılarla paylaşılacağı ve seyahat halindeki elektrikli araç kullanıcılarına hizmet sunulacağı öngörülmektedir.

Güneş Enerjili Otopark

gunes-enerjili-otopark.mpeg

.

solar-otopark.jpg

.

Güneş Enerjisiyle Elektrikli Araç Şarj Park İstasyon Uygulamalarınız Nelerdir ?

 Lokasyonunuza ait  mevsimsel,bölgesel, günlük zamanlı güneşlenme esaslı güneş enerji paneli elektrik üretimi verileri ile ihtiyacınıza uygun elektrikli araç şarj parkınıza ait ön planlamalar , üretim,fayda , maliyet, amortisman ön fizibiliteler hazırlıyoruz.

*Yalnız güneş panelleri elektrik kaynaklı , akülü veya aküsüz scoter, e-bike şarj istasyonları kurulum uygulamaları yapıyoruz .

*Yerel şebekeden beslenen AC elektriğiniz ile  (ev-sanayi elektriği)  bağlantı anlaşma gücünüz çerçevesinde AC den AC ye ve AC den DC ye elektrikli araç şarj istasyonları kurulumları uyguluyoruz.

*Güneş panelleri ile üretilen elektiriğinizle, akülü veya aküsüz (enerji depolamalamalı), şebeke destekli veya desteksiz AC den AC ye ve AC den DC ye elektrikli araç şarj istasyonları kurulumları uyguluyoruz.

*Güneş panelleri ile üretilen elektiriğinizle, akülü veya aküsüz (enerji depolamalamalı), şebeke destekli DC den DC ye elektrikli araç DC şarj istasyonları kurulumları uyguluyoruz.

.

,

araba-gunes-paneli,jpg

.

gunes-paneli-araba-sarj.jpg

.

otopark güneş enerji

gunes-panelli-otopark.mpeg
araba-gunes-enerji.jpg

,

Güneş Enerjili Elektrikli Araç DC Şarj Park İstasyon Maliyeti Nedir?

Güneş enerjili elektrikli araç dc şarj park istasyon maliyetleri ihtiyacınıza yönelik gerekli sistem ürünlerine, sistem kapasitenize, lokasyonunuza ait elektrik tesisatı bileşenlerinize, uzaklık ve kesitlere, güvenlik önlemlerine ve güneş paneli alt yapılarına göre farklılık göstermektedir.

Genel itibari ile enerjinin pahalı olduğu günümüzde ürettiğiniz elektrikli araç şarj enerjisinin ticari ederinin 3-4 yıllık ederi karşılığında maliyelerle başlamaktadır. Ancak yalnız şebeke elektriğinin kullanıldığı ilave şebekeye fatura ödendiği şarj park istasyonları ilk kurulum maliyetleri çok daha ucuzdur.

Lokasyonunuza ait size özel kişileştirilmiş şarj park istasyonunuz için lüften bizimle iletişime geçiniz. 

sarj-unitesi.jpg

,

otobüs-elektrik.jpeg

.

Elektrikli otobüsler ve Ağır Araçlar için şarj park çözümlerimiz

Elektrikli otobüsler gibi emisyonsuz toplu taşıma araçları, hava kalitesini iyileştirir ve gürültü kirliliğini azaltır. Ancak, özellikle filonun operasyonel ihtiyaçlarını desteklemek için projede doğru altyapıyı seçme konusunda zorluklarla karşılaşabilir.

Ayrıca madenler gibi elektrikli ağır araçlara yüksek ihtiyaç  duyulan tüm alanlardaki araçlara güç katıyoruz .

Elektrikli otobüsler ve ağır araçlar için enerji depolamalı trafolu, garaj durak veya bekleme alanlarında yüksek şarj imkanı sağlayan şarj üniteleri ve pantograflı  şarj çözümleri sunuyoruz.

Elektrikli Otobüs Şarjı

elektrikli-otobüs-sarj.jpg

.

elektrikli-kamyon.jpg
elektrikli-agır-arac.jpg

.

pantograflı-sarj.jpg

.

enerji-yonetimi.jpg

Güneş Enerjili Elektrikli Araç DC Şarj Park İstasyonları ile   Neler Yapabiliriz ?

Güneş enerjili elektrikli araç dc şarj park istasyonunuz ile, elektrikli araç şarj ihtiyaçlarınızı karşılamakla beraber , sistem tasarımınıza bağlı günlük ilave elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, ilave aküleri şarj edebilir (enerji depolama), yerel şebekeye elektrik satabilir, elektrikli aracınız ile bir başka elektrikli aracı şarj edebilir, elektrikli aracınızın aküsünün çift yönlülüğünü kullanarak , diğer elektrik ihtiyaçlarınız için arabanızı kesintisiz bir güç kaynağı olarak kullanmak gibi bir çok enerji yönetim uygulaması yapmak mümkün.

Şimdi ağırlıklı yurt dışı uygulamalarındaki elektrikli araç şarj parkların kullanım şekli ve enerji yönetimleri maksimum fayda tablolarımıza göz atalım.

enerji-yonetimi.jpg

.

elektrik-enerji-yonetimi.jpg

.

solar-enerji-yonetimi.jpg

.

elektrili-arac-enerji-yonetimi.jpg

.

fatura-enerji-yonetimi.jpg

.

ev-enerji-yonetimi.jpg

.

araba-enerji-yonetimi.jpg

.

sarj-enerji-yonetimi.jpg

,

aku-enerji-yonetimi.jpg

,

batarya-enerji-yonetimi.jpg

,

EV-enerji-yonetimi.jpg

.

ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun, kişileştrilmiş güneş enerjili sistemleriniz ve ön fizibiliteler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Elektrikli arabalarla ilgili dikkatinizi çekebilecek diğer sayfalarımızıda inceleyebilirsiniz.

solar şarj park

Elektrikli Araba Nedir ?

Elektrikli Aracımı Nasıl Şarj Yaparım

Güneş Enerjisiyle Elektrikli araç Evde şarj 

Güneş Enerjisiyle Elektrikli Araba  Şarj Park

Ev ve Sanayi Elektriği EV Şarj Kitlerimiz

Güneş Enerjisiyle e-bike, scooter şarj

Elektrikli Araç Bilgileri

.

.

SİZİN GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNİZ İÇİNÜCRETSİZ ÖN TASARIM / MALİYET / FAYDA / GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ ANALİZİ İSTEYEBİLİRSİNİZ.

Keşif , Fizibilite, Sistem Tasarımı , Ürün Tedarikleri ,Uygulama , Kabul , Servis ve Bakım gibi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.  (Keşif dahil hizmetlerimiz ÜCRETLİDİR.)

✉ İLETİŞİM – TEKLİF İSTEYİNİZ ←← ←

Çayyolu  & Siteler Üstü/ ANKARA adresindeyiz.

Whatsapp 0 (544) 770 18 06
fisinigunesetak@gmail.com

savingenerji@gmail.com

#fişini_güneşe_tak

fişini güneşe tak

#güneş_paneli

Elektrikli otomobil,

Elektrikli Araçlar,

Tehad,

Elektrikli araba şarj,

EV charging,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

En ucuz elektrikli araba kaç TL?

Güneş enerjili elektrikli araba Dc şarj,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

elektrikli araba,

elektrikli otomobil,

elektrikli araç şarj,

elektrikli araç şarj istasyonu,

Ev şarj,

Ev charging,

en yakın Ev şarj,

elektrikli araç şarj istasyonları,

Ankara elektrikli araç şarj istasyonu,

güneş enerjili elektrikli araç şarj,

güneş enerjili Ev şarj,

solar Ev şarj,

solar Ev charging,

dc dc şarj,

güneş paneli elektrikli araba,

Elektrikli araba fiyatları ne kadar?

Elektrikli Araba evde şarj edilebilir mi?,

Elektrikli araç evde nasıl şarj edilir?,

Elektrikli Araba evde kaç saatte şarj olur?,

Elektrikli araç kaç liraya şarj olur?,

Elektrikli araba kaç kW yakar?,

Türkiyede kaç tane elektrikli araba şarj istasyonu var?,

elektrikli araba şarj cihazı,

Elektrikli araba şarjı ne kadar?,

Elektrikli araç şarj cihazı nedir?,

Elektrikli araba kendi kendini şarj ediyor mu?,

Elektrikli araçlarda DC mi AC mi?